| AnnaS98 a întrebat:

Care sunt diferentele sintre cei goth si cei emo? funda +voturi

Răspuns Câştigător
| Lilllith a răspuns:

multe diferentze, de la imbracaminte, a muzica pe care o asculta, la mentalitate

Emo: is genul din ala inchishi in ei, cu ganduri sumbre, de obicei distanti, nu prea au prieteni.traiesc in grupul lor inchis...si rebel

Gothic:is realisti, se "aseamana" cu "rockeri satanisti" se imbraca super ciudat...nu stiu' ce as mai putea zice

oricum majoritatea adolescentilor is inebuniti dupa stilul" EMO", gothicul find lasat la o parte (e cam ciudat).
Bafta :*funda va rog big grin

2 răspunsuri:
| mony_3128 a răspuns:

Emo:inchisi in ei, nu se imprietenesc cu ceilalti
emo=eu ma omor
got= se imbraca ciudat, se spune ca nu mai sunt la moda
cei mai multi adora stilul emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=4eT7CO_8mzU

Membrii subculturii Goth, sunt confundaţi cu membrii subculturii Emo. În realitate, majoritatea subculturilor sferei Dark sunt revoltaţi de subcultura Emo, considerând-o "superficială", "ridicolă" şi "defăimătoare".

Genul şi cultura EMO este un trend care adesea promovează hipersensibilitatea.