| Marijuanaro a întrebat:

Care sunt riscurile pentru un piercing in spranceana?

1 răspuns:
| DarkOne a răspuns:

Tot ce pot sa-ti spun este ca am vazut semi-pareza din cauza unui pierce de spranceana infectat. "Nervuri" la spranceana nu poti atinge si da sunt anumite reguli.fii atent/a cum ti-l faci, sa ai grija sa nu se infecteze.foloseste un ac mai marisor (se gasesc la cabinetele veterinare, toate marimile si sunt f ieftine), sa ai niste iod si gheata.si un plasture mai mare deoarece atunci cand ti-l faci se poate infecta cel mai repede.si il lasi acolo 24 de ore.

Sfatul meu: nu iti pune cercel. eventual daca vrei ceva nou, poti sa te tunzi ca un cocos(cu creasta)dar nu chel pe lateral si centru cu par! si sa-ti vopsesti cateva suvite rosi, verzi.cum vrei tu.iti faci niste tepi asa frumosi ori in spate ori in fata sau cum vrei tu