| lilwaynestyle a întrebat:

Care sunt riscurile unui piercing in spranceana

3 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Infectia.Si in cazul in care te bati cu cineva se poate smmulge.
Adica til rupe.Am auzit faze in gen si pircingul in buric care e periculos daca e asa lung in jos cu parti care se agata.Se agata de bluza si se rupde.sau se face o rana...big grinFunda?

| dydy1992 a răspuns:

Tot ce pot sa-ti spun este ca am vazut semi-pareza din cauza unui pierce de spranceana infectat. "Nervuri" la spranceana nu poti atinge si da sunt anumite reguli.fii atent/a cum ti-l faci, sa ai grija sa nu se infecteze.foloseste un ac mai marisor (se gasesc la cabinetele veterinare, toate marimile si sunt f ieftine), sa ai niste iod si gheata.si un plasture mai mare deoarece atunci cand ti-l faci se poate infecta cel mai repede.si il lasi acolo 24 de ore.

| MrEgipt a răspuns:

Se puate sa se infecteza