| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele ca intr-o relatie unde exista diferenta de studii sa mearga relatia? Ce parere aveti? Gen doctorita - receptioner.
Daca la inceput merge totul super, s-ar putea schimba? Cu timpul posibil sa vrea mai mult fata financiar chiar daca baiatul e super ok? Si sa incline catre un baiat/ barbat cu facultate?

Răspuns Apreciat de Editori
| devilshelp a răspuns:

Atata timp cat tu nu depinzi de banii ei nu vad nicio problema. De ce sa conteze meseriile? Daca ii e rusine ca esti receptioner atunci iti zic eu ca nu e iubire. Nu iti zic sa te apuci de facultate pentru ea, daca vrei sa te apuci o faci strict pentru viitorul tau.
Daca o cunosti atat de bine ar trebui sa stii daca e genul de fata care vrea sa fie cu bogatasi sau e pe interes. Conteaza sa o tratezi bine (cum probabil deja o faci) si sa nu inchizi ochii la semnele de alerta

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De obicei nu merge.
La început e pasiune, e magie bla bla bla dar dacă stai cu un om și nu ai ce vorbi sau el nu înțelege anumite subiecte sau nu ii pasa, u te înțelege, nu are rost, nu se poate.

| Donsavas a răspuns:

Ai putea ca intre timp sa devii afacerist pentru a tine pasul cu banii pe care îi câștigă. Relația, din punct de vedere economic, poate scarțâi dar sentimental sa stea bine. Depinde ce conteaza mai mult pentru voi pe termen lung. Nu e imposibil si nu ar trebui să te demotiveze diferențele in statutul social care sunt doar etichete puse pe oameni. Încrederea în tine este cheia succesului in toate!

| alina2k18 a răspuns:

Neah, nu mergewinking
Ia-ti gandu de la astia cu studii inalte, in special doctoriwinking

| Plato a răspuns (pentru alina2k18):

Da ce au astia cu studii? Decat sa renunte la idee mai bine si-ar face si el studii, sa se potriveasca.

| Treaem24 a răspuns:

O tampenie ce întrebasi daca va intelegeti si va iubiti ce treaba au studile