| Daria a întrebat:

Care vi se pare varsta optima pentru a avea un iubit? Dar voi, fetelor, la cati ani ati avut primul iubit? Ma refer la o relatie cat de cat serioasa...happy

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
O relaţie serioasă se formează în jur de 17-18 ani. Înainte de asta, este doar o joacă.

| pwp a răspuns:

Pentru fete :17 ani
pentru baieti:15 ani [ca sunt mai perversi big grin]

| EuSiCuMine a răspuns:

Eu la 13 ani am avut primul meu prieten acum am 15 si atunci a mers destul de bine desi imi era cam frica ca era prima data.

| IIIx333III a răspuns:

Eu am avut primul iubit la 12 ani. Nu exista, dupa parerea mea, o varsta ideala, este ok sa ai un iubit atunci cand esti pregatita!big grin

| bogdan8907 a răspuns:

Eu am 13 ani si sunt baiat si prima mea iubita am avut-o acum o luna si sapte saptamani si inca o mai am

| andrei_4094 a răspuns:

Ma mir ca mai sunt copii care gandesc bine...si pe langa asta mai scriu si corect! Bravo!
Acum sa fiu ontopic: Eu zic ca dupa vreo 15 ani, oricum voi fetele va maturizati in gandire mai repede decat baietii (cica), dar chiar si la varstele astea tot poate sa fie doar o joaca pentru voi, deci e pacat de respectivul happy

| FunnyLoOVe a răspuns:

Cred ca varsta potrivita pentru a avea un iubit ar fi de l 15 anii in sus, de la aceea varsta poti intelege mai bine ce este o relatie si ce implica ea...pana pe la 15 ani esti totusi un copil si este pacat sa vrei sa te maturizezi, copilaria nu o vei mai intalini niciodata, insa iubiti poti avea cati vrei si vei avea tot timpul din lume.
Succes! Funda?

| strawberry03 a răspuns:

Pai, buna! eu am 13 ani si nu am avut inca un iubit deoarece mi se pare ca nu e varsta la care ar trebui sa am asa ceva. Eu cred ca ar trebui sa incepi la 17-18 ani cand deja nu ma esti un copil, dar atata timp cat esti copil, ma rog, nu stiu cati ani ai tu, dar eu sp ca sub varsta pe care ti-am zis`o nu ar trebui sa ne gandim la: iubiti, machiaj, fite, si alte chestii de genu`. Eu zic sa ne traim copilaria cum trebuie si sa ai un iubit de mic nu mi se pare cine stie ce dragoste. Doar in adolescenta te indragostesti cu adv. Sper ca ai inteles ce vreau sa sp, nu iti distruge copilaria daca inca mai esti copil, si asta e valabil pentru toata lumea.winking