| Lary a întrebat:

Cartea "Nunta in cer" de Mircea Eliade este o carte interesanta? Merita citita?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Da merita... daca vrei si te ajute q cev sa stii cartea aceasta este o continuare pentru maitreyi(daca ai citit-o pe aceasta sigur o sa-ti placa si nunta in cer)
succes!happy

7 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Eu nu am citit cartea, trebuia sa o facem in a 11-a, dar nu am mai avut timp. Din ce am auzit la colege, cartea este faina si merita citita happy

| nellyneliana a răspuns:

Mie una mi-a placut foarte mult...Consider ca merita citita...cred ca iti va place si tie...

| Lary explică:

Mersi pentru raspunsuri...ma apuc imediat de cititwinking

| Misterious a răspuns:

Orice carte merita citita...cu ajutorul lor o sa imi dezvolti vocabularul..si daca e proasta tine cont ca exista tot timpul un sfat care sa reiasa la final!

| cîrne a răspuns:

Orice cartea de a lui eliade merita citita.eu din pacate citii doar trei, printre care si asta; nu-mi amintesc de ce era vb in ea, c-am citit-o de mult. evident nu e o capodopera ca maitreyi, dar poate tie iti place mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ne spui si noua ce ai inteles din ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde pot gasi si eu rezumatul? stie cineva?