| Andrei_Daniel_1995_2Pub a întrebat:

Cât ar costa sa măresc memoria unui iPhone 5 de 16gb la 32gb

4 răspunsuri:
| JomelaMaya a răspuns:

De ce nu-ți iei un card de 16gb thinking și ieși mai ieftin zic eu big grin sau pentru ce ai nevoie?

| Jipa95 a răspuns:

Nu o poti marii. Cu 16gb vine din fabrica, cu memoria aia stai. Chip-ul ala dupa placa de baza nu il poti tu dezlipii sa-i pui altul de o capacitate mai mare.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Conform cunostintelor mele nu este posibil sa maresti memoria unui iphone.

Din simplul motiv ca memoria este lipita pe placa hardware a iphone-ului.

Ceea ce inseamna ca nu este ca si atunci cand schimbi un card de memorie intr-un telefon android. trebuie dezlipita si repusa inapoi. ceea ce este foarte greu pentru tehnologia miniaturizata.

Exista workaround-uri, dar nu poti schimba memoria fizica din iphone.

| SerenaSmiley a răspuns:

Eu stiam ca nu se poate marii. Daca e sa reusesti sa o faci sa imi lasi si mie un mesaj pe privat.