| Bloo2 a întrebat:

Cat costa repararea display-ului unui Nokia 2730 Classic?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/cautare/display-nokia-2730?s=display+nokia+2730. Uite aici preturile. Cu un set de surubelnite si putina indemanare in 20 de minute il schimbi singur acasa. In total te-ar costa vreo 80 de lei cu transport cu tot. Eventual intreaba la un service de telefoane si daca este mai ieftin sau cam la acest pret mergi la ei sa ti-l repare. Eu mi-am spart la Nokia 3109 clasic displayul si l-am schimbat cu 50 de lei singur acasa.

5 răspunsuri:
| MoreTime a răspuns:

Telefonul e vreo 300 RON.
Display-ul nu te poate costa mai mult de 50 de ron. Dar depinde pe unde cauti, sunt si pe net unii care vand componentele de la acest model pentru ca s-a defectat o anumita componenta mai scumpa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Nokia 2730 classic te repararea displayu-lui costa
100 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repararea costa in jur de 1 milion sau poti intra pe saitul ''display Nokia 2730 classic'', dai pe a 3-a varianta si gasesti display cu 35. 00 ron, si poti comanda de pe sait

| magazingsmro a răspuns:

Salut,
daca te pricepi sa-l schimbi te duce mega ieftin http://www.magazingsm.ro/piese-telefon/display-nokia-5000-3262 compatibil cu 2730c.

| Claudiu_7907 a răspuns:

Eu am fost la un service si au zis ca daca vreau un display chinezesc coosta 70 lei dar pentru unul original costa 120 lei. si am vazut pe un site un display cu 30 lei.