| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un tatuaj?big grin:d
si daca te amortizeaza te mai doare?thinking

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Http://tatuaje.roxy-tattoo.com/......un-tatuaj/
Da, esti anesteziata local.La unele cabinete am vazut ca se foloseste Lidocaina pentru anestezie.

| alonet a răspuns:

Nu sa te supar sau altele, toti gresim dar daca nu ai facut-o intentionat, ferice de cel ce primeste mustrarea

AMORTIZÁ, amortizez, vb. I. Tranz. 1. A împiedica propagarea unui zgomot, a unui șoc. ♦ A scădea progresiv, în timp, amplitudinea unei mărimi caracteristice pentru un fenomen de ondulație. 2. A stinge treptat creditele pe termen lung prin plăți succesive sau prin răscumpărarea creanțelor. ♦ A recupera o investiție. – Cf. fr. amortir.

AMORȚÍ, amorțesc, vb. IV. Intranz. (Despre ființe, despre corpul sau despre o parte a corpului lor) A pierde temporar capacitatea de a reacționa la excitarea din afară, a deveni insensibil. ♦ (Despre unele animale) A intra în perioada de hibernare. ♦ Fig. A-și pierde vigoarea, a slăbi în intensitate. – Lat. *ammortire (= admortire).

| Maia a răspuns:

La majoritatea saloanelor pretul tatuajelor este pe centrimetrii, nu stiu exact cat.Eu mi-am facut unu de 10 cm si am dat 60 de lei, depinde de salon. Mie nu mi-a facut anestezie, si e la incheietura mainii a cam durut ca era pe vene dar nu am avut nevoie de asa ceva ca e suportabila durerea, depinde de mana de lucru a celui care-ti face tatuajul si de zona unde vrei sa-ti faci tatuajul, sunt locuri unde dor mai putin, iar locuri unde dor mai tare.

| covexrobu a răspuns:

Nu esti masina sa iti puna amortizoare laughing) rolling on the floor. Se numeste anestezie. Oricum este interesanta formularea ta. Stiu ca se plateste la cm patrat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depine unde ti-l faci si cat de mare vrei eu te sfatuiesc sa mergi la un specialist si cam atat iti spun durerea ramane de vazut cum poti u so suprti ok bafta