| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mare e posibilitatea sa am un virus/hacker daca am primit un avertisment online ca am virusi-nu imi dadea niciun fisier de descarcat si cand am scanat telefonul a scris ca hackerii pit sa imi ia informatii bancare, etc.Va rog sa ma ajutati! Funda

Răspuns Câştigător
| Morphines a răspuns:

Descarcă 360 Security, un program multifuncțional. De regulă, astfel de mesaje sunt doar reclame și false-mesaje. Fă o scanare și cu acel program cu antivisur și apoi curăță tot telefonul tot prin acel program.
Dacă nu cumperi cu bani folosind telefonul, nu se poate avea acces la conturile tale sau la banii tăi.

2 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Cele de altundeva care nu ti le da insusi telefonul nu pe vreun site is reale restul false

| anonim_4396 explică (pentru Xdreaper21):

Deci cele online sunt fake