| Vegeta07 a întrebat:

Cat de mult te poate distruge psihic singurătatea, cum ai putea scăpa de ea dacă ești o persoana mai timidă la 18 ani?

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Depinde de tine, nu toti oamenii sunt afectati in aceeasi masura de singuratate, unii sunt mai rezistenti, altii mai vulnerabili. Oricum in timp te va afecta indiferent din ce categorie faci parte. Trebuie sa incerci sa vorbesti cu oamenii, chiar daca iti este greu sa o faci cand ii intalnesti, poti sa o faci virtual eventual, pe Facebook, whatsUp sau alte aplicatii de socializare. Nu este acelasi lucru dar e mai bine decat nimic si este un inceput si acesta.

| mudokins78 a răspuns:

Sergiu Nicolaescu a trait bine mersi 80 si ceva de ani fara nimeni langa el, ..asa ca,.

| FreddieM a răspuns:

Nu pricep de ce alegi sa fii singur si in consecinta sa suferi. Ori nu esti capabil sa te integrezi social, ori esti vreun fața regala care nu se-ncurca cu plebea. Voi astia singuraticii, va auto-izolati si asteptati sa va planga lumea de mila. Stranie generatie.