| tukhey23 a întrebat:

Cat de mult va pasa de incalzirea globala? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Mult! chiar sunt documentata de problemele si efectele incalzirii globale...si pot spune ca sunt mai mult decat speriata! Nu vreau sa imi imaginez ce va urma in 20-30 de ani, calduri serioase, seceta, inundatii, si mai nou vom avea(in Romania)si tornade.clima se schimba pe zi ce trece...ghetari se topesc! bine ca nu voi trai pana incalzirea si poluarea globala va ajunge la apogeu!

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Am vazut un documentar si am zis gata pana aici ne-a fost, dar culmea este ca la 70% apa din suprafata pamantului specialistii au prognozat ca in cativa zeci de ani apa va fi poluata in asa masura incat nu va mai trai nicio vietuitoare fie din mari sau oceane. Incalzirea globala este rodul stiintei, nu crezi, poti sa te opui acesteia?

| inna a răspuns:

Ma intereseaza, dar din pacate eu nu pot sa fac nimic sa opresc acest lucru.As argumenta inutil.

| maryana5 a răspuns:

Pe mine nu prea ma afecteaza big grin
adica... ce imi pasa mie ca nepotii mei nu vor mai vedea un urs polar?
nici eu nu am mai vazut un dinozaur...si nu ma plangwinking

| gabitza05 a răspuns:

Imi pasa mult deoarece pamantul este intr-o continua schimbare. Ceea ce trebuie sa ne ingrijoreze este faptul ca aceste schimbari si variatii de temperatura sunt produse cu buna stiinta de catre noi, oamenii, cu toate ca suntem bombardati cu tot felul de mesaje ecologiste. Am citit de curand pe un site ca apa va deveni un lux in urmatorii 15 ani!

| tukhey23 explică:

Ma bucur ca si voua ''va pasa'' de incalzirea globala.Curand toti vom bate la usa raiuluii happy

| afrodita17 a răspuns:

Momentan nu prea ma intereseaza acest subiect... din bun simt, pentru mine, si nu pentru altii, respect mediul inconjurator.adica momentan incerc sa imi vad de ''particica''mea.
nu cred ca e prea la subiect intrebarea ta cu raspunsul meu, dar mi-am dat si eu cu parerea sa ma simt ''prezenta'' pe acest site.winking

| casperboyy a răspuns:

Destul de mult. Nu la nivelul sa fac dusuri mai scurte. Dar la nivelul sa merg cat de mult cu bicicleta sa folosesc masina doar cand e absolut necesar si sa nu arunc gunoaie pe strada. Si din pacate dinozaurii au murit din cauza unei glaciatiunii nu din cauza disperarii noastre sa distrugem zeci de ecosisteme in fiecare an. Nu e vorba ca nepotii nostri nu vor mai vedea ursi polari vor respira praf. Daca vrei sa vezi cam cat de grava e problema iti recomand sa vezi documentarul lui Al Gore - An inconvenient truth. Ahh si apropo de ursi hai sa va arat un filmuletz.
http://www.youtube.com/watch?v=P_9mjBUSDng

| laura_2327 a răspuns:

" ce imi pasa mie de incalzirea globala
vrem dolar, dolar balenele
sa moara de viata usoara
multe probleme belele
pe capu` nostru` vere
crezi ca ne place sa ne lovim
incontinuu de ele..." ect.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mina ma intereseaza foarte mult incalzirea globala. drept urmare, eu si prietena mea am inceput sa sarim peste preludiu, asta pentru a nu se mai ''incinge'' foarte mult. laughing

| rachid a răspuns:

Aseara am intrat pe un site despre eco, nu mai stiu exact care, si ce am vazut acolo ma ingrozit! am inteles daca era cazul, ca pe zi ce trece suntem tot mai aproape de apocalipsa! Am vazut fenomenul de INTUNECARE, un super documentar, care spune totul despre modul nostru de a privi viitorul acestei planete...imi pare sincer rau de ceea ce facem! dar asa este omul... un distrugator