| salajeanul a întrebat:

Cat de nocive sunt tigarile de contrabanda? Pentru ca multi fumeaza tigari de contrabanda fiindca is mai ieftine, dar pe laterarul pachetului nu scrie cat gudron sau cat monoxid contine, cum scrie pe cele normale.
Am 14 ani, si am reusit sa fumez pana acum doar de astea de contrabanda, sterpelind, ca parinti nu fumeaza.

Răspuns Câştigător
| Zapacitaaaa a răspuns:

Pai nu ar trebui sa mai fumezi tigari de contrabanda tocmai pentru ca nu scrie cat gudron si cat monoxid au. Nu ai de unde sa stii dar este posibil ca tigarile de contrabanda sa fie mai nocive decat cele normale si sa faca mai mult rau big grin. Eu te sfatuiesc sa nu mai fumezi tigari de contrabada, bineinteles ca ar fi mai indicat sa nu mai fumezi deloc dar daca nu poti renunta la ele macar fumeaza din acelea normale. Sper ca ti.am fost de folos :*