| AlinLotoroshanu a întrebat:

Cat de tare doare un tatuaj pe interiorul buzei?

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Bineînţeles că acolo doare mai puţin. Acea piele este foarte moale şi poate fii străpunsă. Dar spune-i aceste lucruri şi lui Богдан. Dar mă rog.
Baftă.

6 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Având în vedere locul, doare mai puţin decât celelalte. Dar totuţi de ce nu îţi faci undeva unde... totuşi se vede? Adică asta nu este treaba mea.
Baftă.

| AxelBv a răspuns (pentru χZαнαяєℓ):

?!?!? CE?
Cum sa doara mai putin un tatuaj pe interiorul buzei, o zona puternic vascularizata si un puternic centru senzorial, fata de un tatuaj pe fund sau ţâţe?
Durerea va fi deosebit de mare si vor exista restrictii in legatura cu unele alimente pentru o perioada destul de lunga.

| χZαнαяєℓ a răspuns (pentru AxelBv):

Nu mă refeream la fund sau alte zone. Dar ştii tu că doare mai mult? Ai tu tatuaj în acel loc?

| AxelBv a răspuns (pentru χZαнαяєℓ):

Nu am tatuaj in acel loc, DAR(!) abordand problema logic:
- zona puternic vascularizata, cum ar fi interiorul buzei, contine multi centrii nervosi
- stimularea centrilor nervosi prin intepare produce durere mai mare decat intr-o zona cu tesut epitelial mai gros (piele).
- tesutul vascular necesita ca cerneala sa fie aplicata in mai multe sedinte, recte durere repetata.
- tatuajul pe interiorul buzei necesita anumite cerneluri a caror pigmenti sa nu fie toxici.

| a1doru a răspuns:

Tatuaju,desi eu il consider o tampenie,este, totus, facut pentru a fi vazut.ma intreb,ce poate fi, in capul unui om, cand se gandeste sa-si faca unul pe interiorul buzei?rolling on the floor

| AlinLotoroshanu explică:

Il fac in acea zona cu o anume intentie, nu trebuie vazut de toti si stiut de toti, va fi ceva ce voi arata doar unei anumite persoane sau doar celor care consider eu ca merita cu adevaratbig grin. Multe dintre persoanele pe care le-am mai intrebat mi*au raspuns in felul urmator: Nu va durea aproape deloc, de ce? PENTRU CA...
- Nu este piele propriu-zisa acolo deci va fi usor de strapuns cu acul
- Buza contine un strat nu foarte gros de carne sa zic asa( scuzati-mi duritatea vorbelor) si este foarte maleabila.
P.S. Am un prieten (din alt oras) care a facut un tatuaj aproape identic cu cel ce am de gand sa il fac si eu, iar pe acesta nu l*a costat nici o vopsea speciala sau vreo restrictie de la mancaruri dupa efectuarea acestei operatiibig grin...