| FaraNume00 a întrebat:

Cât durează cercetarea penală? Sunt acuzata de furt calificata! In cât timp ma cheamă la tribunal?! Am app 18 ani

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte greu de dat un raspuns corect, poate dura de la cca 2 luni (in caz de flagrant) si pana pe la 6 luni, depinde si de incarcatura organului de cercetare penala si a procurorului ce supravegheaza.
In orice caz o sa fii citata la judecatorie in cca 1-2 luni de la data cand procurorul iti prezinta rechizitoriul, acesta este ultimul act de cercetare penala.

| FaraNume00 explică (pentru Ioandelasal):

Asta e a2a fapta sunt acuzata pot SA fac puscarie?!

| Ioandelasal a răspuns (pentru FaraNume00):

N-am de unde sti ce o sa hotarasca procurorul sau instanta de judecata, s-ar putea sa te condamne, s-ar putea sa nu te condamne.

| Jabfd10 a răspuns:

Poți fi puțin mai explicit? Depinde de gravitatea furtului. De obicei la infractiunile din culpa dureaza si mai mult de 3 ani

| Jabfd10 a răspuns:

Poti fi mai explicit? Depinde de gravitatea furtului. De obicei la infractiunile din culpa dureaza si mai mult de 3 ani

| FaraNume00 explică (pentru Jabfd10):

Sunt acuzata ca am furat din magazin Luna viitoare fac 18 ani Mia Zis ca voi fi chemata la tribunal! Am dosar penal cam in cat timp se poate termina treaba asta? Asta e a2a fapta! Ma poate baga la puscarie!? Cam cat e pedeapsa?!

| danutzu96 a răspuns (pentru FaraNume00):

Ia legatura cu userul Ioandelasal, o sa te lamureasca cel mai bine.