| powergirl a întrebat:

Cat timp alaptezi? pana cand are copilul 1 an sau 2? la ce varsta se intearca copilul? trebuie sa iei ceva sa ti se opreasca alaptarea?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Durata alaptarii la san difera de la caz la caz. Mama este cea care hotaraste momentul in care va opri alimentarea la san a bebelusului, in functie de nevoile ei sau pentru simplu fapt ca bebe a crescut.Majoritatea medicilor recomanda ca bebelusul sa fie alaptat cel putin 1 an, iar Organizatia Mondiala de Sanatate sfatuieste mamicile sa-si alapteze micutii timp de 2 ani.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu...cred ca pana la 1 an sau nah... dar daca ai lapte matern e bine, e mai sanatos decat cel prafbig grin