| Libyadji a întrebat:

Cat trebuie sa stau la soare ca sa ma bronzez cu un spf 30 aplicat pe piele? vreau sa ma bronzez cat mai rapid, am un eveniment peste cateva zile sad

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ce ten ai, daca te bronzezi greu iti ia cateva zile, daca te bronzezi usor iti ajung 2-3 zile

| Kerre a răspuns:

Nu cred ca va fi mare necaz daca vei merge nebronzata.

| adriantraian a răspuns:

Salut! Nu stiu ce sa zic, dar cred ca pentru cateva zile o sa fii mai mult rosie decat neagra. Daca vrei sa te bronzezi repede eu cred ca ar fi bine sa o faci fara crema, dar ai grija sa nu te arzi, adica ar fi bine sa stai la soare pe reprize de cate 30 de minute(maximum o ora)si nu la ore de varf. Depinde, adica eu in vara asta am stat intr-o zi la soare de dimineata pana seara si nu m-am ars foarte tare(nu stiu cum, dar precizez ca am fost la munte si erau cam 30 de grade si ca pana atunci ma mai lasasem la soare, dar nu foarte mult)