| Sophie a întrebat:

Cate kg ar trebui sa ai la 11 ani?
inaltime:1, 49
kg:38-39
E bine?

Răspuns Câştigător
| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Http://www.calcule.ro/......tutie.aspx
mie mi se pare normal,nu esti nici grasa, nici slaba; perfecta! sa ai grija, nu trebuie sa ai mai mult de 45-47 kg! pana pe la 49 kg e bine!

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da e binehappy

| alish a răspuns:

E binehappy de obicei kg trebuie sa fie cu 10 mai putin decat inaltimea.adk daca ai 1, 55 m[ca mine] ar trebui sa ai 45 kg... ar fi perfectwinking, dar nici 2, 3 kg nu plus nu`s capat de lumehee hee dar ai grija sa nu iei mai multhee hee

| blondaa_2641 a răspuns:

Dupa calculele normale s-ar spune ca kilogramele tale sunt prea mici, 1, 47 - Greutatea ideala : 43, 5 - 48, 5 iar la 1, 50 Greutatea ideala :44, 5 - 49, 9 (asta ar fi dupa calculator) dar dupa parerea mea e bine asa cum esti, poate 1kg 2 in plus ar fi ceva mai bine :* Sper ca te-am ajutat Fundita?batting eyelashes pupp