| vclaudiu7 a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa ai la 16 ani la 1. 73cm?

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

70-75 de kg ca să ai și un pic de carne pe tine.
Cineva ți-a zis că 64 de kg, păi ai fi slab, mai ales că ești băiat.
Sper că NU crezi în valori de astea prostești...de pe net luate și inventate de un...mă abțin!

| vclaudiu7 explică (pentru peperonies):

Am 68-69, e ok? happy

| ancaval a răspuns (pentru vclaudiu7):

Te uită în oglindă și dacă ești subțirel, mai bagă sub mustață.
Ești bărbat, chiar vrei să fii slăbănog?
Hai, la o muiere înțeleg, are idei cretine, dar tu?

Bine ești așa. Nici să nu mai slăbești.

| vclaudiu7 explică (pentru ancaval):

Nu is subtirel, is normal nu stiu laughing

| ancaval a răspuns (pentru vclaudiu7):

No, și dacă ești normal, pentru ce mai vrei confirmarea noastră?
Tu să te simți bine în pielea ta, restul...pa!

Și oricum, ca bărbat, musai mai dezvoltat să fii. Altfel, te i-a vântul pe drum.

Ești bine așa. Lasă.

| vclaudiu7 explică (pentru ancaval):

Mersi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Vă luați toți după valorile de pe net? Hai serios? Că așa trebuie! Nu, nu așa trebuie.

Mai ales că e băiat! Nici vorbă! Sănătos să fie, că de dat cu părerea oricine poate.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Păi NU "amice". Nu suntem noi nimic. Și nu mă interesează cum ești, sau erai acum 100 de ani.

Lasă omul, că nu rămâne el așa, are doar 16 ani, se mai înalță el. Mai merge la un fotbal cu băieții, mai face mișcare. Probleme cu greutatea sunt la fete, nu la băieți.

Cum ar fi să trăim cu valorile alea "indicate"? Am fi cu stomacul gol și cu gândul la frigider.

Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca baiat, la 16 ani si 1. 73cm ar trebui sa ai 67.5kg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trebuie. Câte ai, atâta trebuie.

| peperonies a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| SiA31 a răspuns:

Greutatea ideală ar fi de 64 kg. Dar poți vedea mai multe detalii aici : https://www.romaniatv.net/......98356.html

| vclaudiu7 explică (pentru SiA31):

Ah, mersi, am 68-69/70

| vclaudiu7 explică (pentru SiA31):

Is baiat, nu fata happy

| SiA31 a răspuns (pentru vclaudiu7):

Ah, îmi cer scuze.
Atunci ai aici tabelul pe sexe
https://sfatulparintilor.ro/......mc-si-iac/