| Mary028 a întrebat:

Cate note mai mici de 5 trebuie sa iei ca sa rămâi corigent la o materie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigenta la o materie nu este in functie de notele mai mici de 5 ci de media semestriala care este compusa din media aritmetica a tuturor notelor pe semestru, asa ca n-are importanta numarul de note sub 5, important este ca impreuna cu notele de peste 5 sa ai media cel putin 5.
Daca media rezultata din calcul este de cel putin 4, 50 vei avea media semestriala 5, media semestriala se rotunjeste cu cel mult 0, 50 in favoarea elevului.

| Catrice a răspuns:

Minimul de note cerut.