| Malsna a întrebat:

Cate ore faci din Romanaia pana in Austria cu autocarul sau vu avionul?
Si daca puteti sa imi ziceti cam ce ar fi de munca in Austria

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intre 4 si 20 ore ca daca nu stiai si Romania si Austria sunt niste tari mari si una e distanta Iasi - Bregenz si alta e distanta Arad-Viena

| Malsna explică (pentru suntserios):

Ma lamurisi... cum sa faca 4 ore pana in Austria?

| suntserios a răspuns (pentru Malsna):

Cum? Pai simplu.
De la Arad pana in Viena sunt 500 km, de mers pe autostrada unde limita e de 130. Dintr un simplu calcul matematic reisese ca faci 4 ore.

| Malsna explică (pentru suntserios):

Da, dar eu stau in Craiova
Si am intrebat pe cineva care a fost acum ceva timp (am intrebam dupa ce v-am intrebat pe voi, uitasem ca a fost persoana aia acolo) si a facut 11 ore cu microbuzul.
Iar de la Craiova pana la Bucuresti sunt 300 de km si faci 2ore si ceva-3... cum sa fie din Arad pana in Austria 500? Mi se pare cam putin

| suntserios a răspuns (pentru Malsna):

De la Craiova la Bucuresti sunt 230 km.
Si uite asa simplu de la Arad la Viena sunt 500 poti sa verifici pe gmaps foarte usor.

Si nu compara ca si timp 200 km facuti in Romania cu cu 200 km facuti pe autostrada in Ungaria si Austria

| Malsna explică (pentru suntserios):

Bine, am inteles ce mi-ai spus, dar acum ma poate lamurii cineva cat se face de la Craiova pana in Austria?

| suntserios a răspuns (pentru Malsna):

Intre 10 si 16 ore, ca dupa cum ziceam Austria e si ea o tara mare.

| Malsna explică (pentru suntserios):

Multumesc frumos?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cum a spus si suntserios difera. Cu avionul Bucuresti-Viena faci cam o ora si 45 minute. Cu masina depinde mult de unde pana unde.