| anonim_4396 a întrebat:

Cate stiluri gen:pink, punk exista? Care-i diferenta dintre ele; dintre:pink, punk, emo, gotic, emo scene, girlie, hippie...ma rog toate astea? Ce sens au toate astea?happywinkingbig grin

2 răspunsuri:
| maria3111 a răspuns:

Sunt diferente mari...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun, deci de unde dracu ai scos stilul pink?
Punk: Sunt anarhistii. Se imbraca pentru a atrage atentia(pantaloni in carouri, geci de piele cu tinte, fac coafuri mai ciudate, isi vopsesc parul etc. ca o forma de protest impotriva legii ). A aparaut prima data in Marea Britanie la inceputul aniilor '70. -> Punk's not dead! xD
Emo: sunt persoane mai sensibile si mai emotive(pentru numele lui D-zeu nu se sinucid), de obicei poarta negru sau negru in combinati cu virgula culori neon. Baietii se machiaza in general ca fetele(nu, nu sunt gay sau cel putin nu toti). Emo este de fapt un stil de muzica derivat din punk rock. Ca subcultura a aparut prima data la sfarsitul aniilor '80 inceputul aniilor '90.
Gothic: Sunt pasionati de viata de dupa moarte, si de tot ce tine de astea. Sunt pasionati de muzica, arta, literatura si chestii de genul. Este o subcultura derivata din post-punk si a aparut prima data in Marea Britanie la inceputul anilor '80. Prefera hainele mai elegante, combinati de negru si rosu. Sunt mai izolati de societate de aceea sunt adesea confundati cu satanisti.
ANARCHY FOR A FREE HUMANITY!