| me_1960 a întrebat:

Cateodata rautatea oamenilor ma descurajeaza.Ma face sa ma simt prost, sa numai am incredere in mine si sa ma intreb de ce mertit eu viata asta.As vrea sa numai bag in seama toate lucrurile astea,sa vad cum ma critica lumea, cum abia asteapta sa spuna ceva care ma face sa sufar.Cum pot scapa de toate astea?sad

Răspuns Câştigător
| ladymistakes a răspuns:

Uita-te tu la tine si vezi ce tb sa schimbi. Daca totul este ok, mergi mai departe si consoleaza-te cu gandul ca toate astea nu fac decat sa te faca mai puternic. Intr-o zi, poate vei reusi sa arati oamenilor cine esti si cat poti. Important este sa inveti din experiente si sa nu uiti ca exista cate un soare pe strada fiecaruia, care mai devreme sau mai tarziu va rasari.
Succes! happy

4 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Incearca sa nu mai asteptari de la oameni, la gesturi care te emotioneaza intr-un sens pozitiv. Cu cat te astepti la mai mult bine de la oameni cu atat vei avea mai multe sanse sa fii fii dezamagit/a. Detaseaza-te, fii indiferent/a iar cand cineva te critica, cand cineva spune un lucru cu singurul scop sa te raneasca foloseste sarcasmul. Nu te lua dupa cliseele, intoarce si celalalt obraz sau fii puternic/a fiindca lumea critica pentru ca tu esti mai presus decat ei, ci in schimb ataca si tu ca sa vada ca nu esti un pres, fii caustic/a, fii ironic/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i dracu' si mergi mai departe...

| Anonymus123 a răspuns:

Ori pleci de-acasa, ori ii ignori si sa stii ca s-a facut un studiu stintific ca daca injuri poti trece mai usor peste toate greutatile...desigur eu nu te sfatuiesc sa injuri dar acolo in gandul tau comenteaza, razbuna-te fa ce vrei tu.

| BlackMillFan a răspuns:

Ignora-i si concentreaza-te asupra a ce vrei sa facihappy in final o sa ajungi mai presus decat eiwinking