| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Cati bani se face dintr-o plasare de produse intr-un videoclip pe Youtube? de exemplu, cat plateste coca cola pentru a avea publicitate intr-un clip de un milion de vizualizari?

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Cati bani se fac*, asta pentru inceput.In al doilea rand CocaCola incheie contracte cu vloggeri care au un anumit numar de abonati, pe o anumita perioada de timp.Nu plateste per vizualizare.Sumele din contracte difera in functie de numarul abonatilor, reputatia vloggerului, evolutia acestuia.Cand spun de evolutie ma refer ca altfel esti privit de catre marile branduri cand ai facut 1 milion de abonati in 10 ani (Codrin Bradea) si altfel cand ai milionul dupa 6 luni/1 an (Ilie).