| anonim_4396 a întrebat:

Cati decibeli a avut explozia BIG BANG? Ce greutate are universul?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In spatiu se nu propaga sunetul zero, cine naiba a cantarit universul si asa doar 5% stim ce e in univers

| UzOm a răspuns (pentru RAY):

5% e cam mult. Noi nu știm nici despre apă atât de multe. laughing

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stim 5% ce e in univers dar cat de mare e asta se stie

| FIXPL4 a răspuns (pentru RAY):

Si daca in univers sunt aprox 2 miliarde de galaxii si o galaxie are nu anumit nr de sisteme solare nu trebuie sa cantarim universul. ajunge sa aflam greutatea soarelui sau a sistemului nostru solar

| RagnarokR a răspuns:

Oamenii traiesc prezentul, cunosc doar o portiune dintre inceput si sfarsit. nici nu ar putea sa priceapa mai mult. iar tu esti om.

| anonim_4396 explică (pentru RagnarokR):

Eu nu sunt om. Oamenii au un rost pe Pamant, eu nu.

| RagnarokR a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe definitii ale omului. asta e una dintre ele