| GabiGabi234 a întrebat:

Cati prieteni avea Mihai Eminescu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca alti poeti, dar cele mai bune prietene ale lui Eminescu au fost operele sale, poeziile, si bucuria de a-ti scrie sentimentele in versuri. happy

5 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Era un romantic.Romanticii sunt singuri.Singurii lui prieteni erau alti scriitori carora isi impartasea ideile.

| frostxtq a răspuns:

Nu prea avea multi prieteni. Era un geniu singuratic si neinteles. Totusi, cel mai bun (si probabil singurul) prieten al sau a fost Ion Creanga.

| puppetmaster a răspuns:

Si I.L.Caragiale a fost prietenul sau bun

| aimspeşăl a răspuns:

Unul singur, alcoolulwinking.

| DiaconitaBianca a răspuns:

Mihai Eminescu a avut prieteni poeti unul dintre cei mai buni prieteni ai sai a fost Ion Creanga care a fost sfatuit de Mihai Eminescu sa scrie o carte "Amintiri din copilarie".