| nuamabsolutnicioidee a întrebat:

Câțiva colegi de clasă (cu excepția câtorva fete și băieți) tot spun că sunt împreună cu o fată cu un an mai mică decât mine. Eu o plac doar ca prietenă și ea la fel, nu ca „un cuplu al viitorului". E tot de la mine din clasă și stă foarte aproape de școală. Mă enervează de fiecare dată când îi aud de chestia asta. „Istoria" asta se repetă de vreo 3-4 ani aproape. Îmi vine să-i bat cu ceva, dar din fericire nu le am cu bătaia =)
Uneori și părinții mai zic, dar pe ei îi înțeleg că o fac în glumă, nu la mișto. Dar pe colegi nu îi înțeleg de ce tot spun asta de parcă chiar am fi împreună;-;

Ce aș putea să le zic ca să înceteze toată drama asta? M-am săturat până peste cap să aud aceleași chestii despre noi doi. :/

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stii, te contarzici singur, confirmand ca o placi dar vrei sa prezinti lumii ca nu o placi. De ce?

| nuamabsolutnicioidee explică (pentru Violleta2022):

Asta a fost acum mult timp. O plăceam ca iubită, dar atunci ea nu. Acum suntem prieteni (nu mă refer ca „împreună).

| Violleta2022 a răspuns (pentru nuamabsolutnicioidee):

Tu nici nu cunosti sensul real de "iubita" care inseamna altceva, ca nu poti sa placi/admiri pe cineva de la departare si sa crezi ca-ti este deja iubita. odata ce nu ti-a fost nici macar prietena.
Chiar nu vad nimic rau in ce spun parintiis i colegii vostrii, ca suntetti prieteni, odata ce va placeti amandoi.
Pentru ce atatea fite de cocota, acand in realitate chiar o placi?!

| RobertMoon a răspuns:

Nu le zice nimic, daca sunt atât de bătuți în cap încât să nu înțelegea "relația" pe care o ai cu fata respectivă chiar nu merită nicio explicație. Așa fac copiii în general, deci nu are rost sa te stresezi prea tare. Așa ziceau unii și de mine când eram la liceu, că sunt cu o colega pentru că plecam cu ea spre casă, dar în timp s-au obișnuit și s-a terminat și liceul și am scăpat de toți laughing

| nuamabsolutnicioidee explică (pentru RobertMoon):

Nu le-aș zice, dar dacă le zic „Zici de mine, dar tu?", ajută la ceva?

| RobertMoon a răspuns (pentru nuamabsolutnicioidee):

Nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi ce era mai trist? Să fii împreună cu ea și să nu te creadă nimeni pentru că ești prea ratat să creadă cineva că ai o relație happy

| blairelovesmusic a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie...

| SociopatuI a răspuns:

Aplica forta bruta daca pe cale amiabila nu te faci inteles romanilor.

| R083R7 a răspuns:

Fă-te iubitul ei că din câte înțeleg văd că e de treabă.