| andreea050 a întrebat:

Caut parinti adoptivi voi naste in curand voi naste o fetita am facut toate analizele necesare am fost la control in fiecare luna si este totul bine nu pot pastra copilul deoarece parintii mei nu ma lasa sa o pastrez imi spun sa o abandonez in spital dar nu vreau asta vreau sa il dau spre adoptie la o familie care isi doreste un copil... daca nu stiti pe nimeni care vrea sa adopte un copil cum trebuie sa fac unde trebuie sa ma duc ca sa ii gasesc o famile?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E ușor sa judeci, acum faptul e consumat, dacă nu își dorește copilul e mai bine sa ii găsească părinți adoptivi decât sa ajungă intr-un centru de plasament.
Din câte știu, adoptia e foarte complicata la noi in țara, dar cred ca din moment ce părinții renunța la toate drepturile asupra lui in momentul in care se naște, el poate fi adoptat mai ușor.
Pe net nu știu cât de bine e sa cauți, mai ales pe rețelele astea sociale. Cred ca cel mai bine e sa vorbesti cu un asistent social sau cu personalul de la vreo maternitate, sunt șanse foarte mari sa te pună ei in legătura cu oameni.

| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai avut posibilitati si nu ai fost pregatita sa ai un copil de ce nu te-ai protejat atunci cand ai facut sex? Parinti tai de ce nu au avut grija de tine si nu te-au educat cum trebuie? Acuma asumesi si ei responsabilitatea, nu pot sa spuna asa cu nonsalanta sa il abandonezi in spital e si ala un sufletel si plus de asta e o chetie penala o sa aveti probleme cu politia.
Punete pe picioare si ai grija de copil cum ai stiut sa il faci nu sa cauti familie sa il dai.Si oricum nu este posibil sa faci asta fara forme legale

| Ara997 a răspuns:

Dupa ce il pui la san mai discutam.
imi pare extrem de rau pentru tine. poate totusi gasesti o solutie sa-ti cresti copilul, e un drept si o responsabilitate nelimitate.
multa sanatate!

| Vîrjan_Roxana_1985 a răspuns:

Lasa un numar de telefon

| maricicahulub001 a răspuns:

Lasa-mi numarul tau til iau eu

| Dana1981 a răspuns:

Buna! Ai rezolvat cu fetita? Sunt interesata si acesta este nr meu:0747408618

| andreea050 explică (pentru Dana1981):

Buna! da am rezolvat nu o mai dau nu o pot da. imi pare rau