| SimonaBubu a întrebat:

Ce ați prefera să ai dosar penal sau să iei bataie?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bătaie, măcar aia nu rămâne și nu-ți creează o impresie proastă în fața oamenilor care contează (angajatori de exp)

| aXy99 a răspuns:

Un dosar penal, evident. Care va fi clasat conform art. 314 coroborat cu art. 16 oricare dintre primele 3 litere, din Codul de procedura penala.

| aXy99 a răspuns:

Te refereai sa iti iei bataie sau sa dai si sa risti un dosar penal?
Vezi ca legitima aparare reprezinta o cauza justificativa, nu vei fi tras la raspundere penala.

| goguPatent a răspuns:

Sa iau bataie... ma rog, sa incerc sa ma apar cand iau bataie

| Florin9Florin9 a răspuns:

Bătaia

| Anonima163333 a răspuns:

Bataie,cred.

| Bluu1999 a răspuns:

Bună. Nu poți gestiona altfel situația încât sa eviți '' bătaia '' sau '' dosarul penal ''? Poate dacă ai discuta cu familia? Eu ași încerca să mă consult cu cei apropiați în astfel de situați, și desigur în cel mai rău caz ași alege bătaia, încercând sa ma apăr bineînțeles...
Sper ca te-a ajutat răspunsul meu.