| lucian a întrebat:

Ce ajuta mai mult la gaming placa video sau procesorul

Răspuns Câştigător
| Fallen4Angels a răspuns:

Poi si eu am avut probleme de astea happy si mi am luat o placa video noua si s a miscat mult mai bine happy dar ai nevoie si de procesor ca altfel ai lag :O

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ambele happy Daca ai placa video destul de buna si nu te duce procesorul,nu e bine. La fel si invers,daca ai procesor prea bun si placa video prea joasa, nu te ajuta. Ambele te ajuta, iti spun euwinking

| LRO a răspuns:

La gaming ai nevoie de o placa video puternica,dar degeaba e placa puternica,daca nu ai un procesor puternic care sa stii sa scoata ce e mai bun in placa(daca ai un procesor slab, e ca si cum ai avea o placa video slaba intelegi)in plus iti trebuie ram-i, preferabil 4 gb ddr3

| adyadi10 a răspuns:

Ambele, un joc nu merge bine daca ai doar un procesor bun sau o placa video buna, si desigur iti trebuiesc si ramii cat mai mari

| SammyAleXxX a răspuns:

Placa video! Funda?