| Nastia a întrebat:

Ce alte filme gen titanic stiti?

Răspuns Câştigător
| Just Shadows a răspuns:

Cu aceeasi tema? adica tot romantic? ar mai fi"a walk to remember" e frumos filmu

13 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Poseidonwinking. Tot in genul ala e.Cu un vapor, unii incearca sa supravietuiasca.Super interesant si asta.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Titanic 2! e cam singurul ...Filme de genul ala ma indoiesc k se mai produc! Are o regie perfecta...

| Titanicmovie123 a răspuns (pentru Claudiu_7827):

Bună! Poți să-mi trimiți un link cu site ul in care pot viziona filmul? Am căutat, dar nu îmi dă.

| copilu a răspuns:

Phenomenon..ghost>>"fantoma mea iubita" cautale sa imi spui daca ti au placut bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corabia scufundata (2009)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un asemanator film ca titanic este Paseidon...asta daca te referi de marimea corabiei, era la fel de mare ...numai ca era al 2 dupa titanic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde descarc filmul fantoma mea iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poseidon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce gen de film e titanic? rama, dragoste, actiune...
care

| rem1x70 a răspuns:

Ceva gen Titanic nu cred ca mai exista. Nici macar Titanic 2 nu e asa bun. El se referea la cu totul si cu totul altceva cand spunea asemanator. Titanic a fost un film in care actiunea se petrecea in epoca muzicala ci nu in epoca moderna. Pe atunci existau cai, si foarte putine masini si se canta foarte mult la instrumente. Se purtau haine pentru care acum ai da milioane de dolari sa le cumperi si in care oamenii erau foarte politicosi. Titanic este un film de dragoste - dezastru ci nu actiune. Tocmai de asta s-a si scufundat asa usor. In zilele noastre nu se mai avariaza asa usor un vapor pentru ca este armat cu otel dur in fata si au pe ele tehnologie de ultima generatie mai ales cele care circula pe Atlantic pentru a inlatura gheata si iceberg-urile... ganditi-va ca filmul a fost bazat pe o poveste reala care a ramas in istorie datorita lui James Cameron. Daca nu ar fi facut el un film despre intamplarea care s-a petrecut acum 116 ani, noi nici nu stiam despre acel vapor sau ce s-a intamplat cu el. Filme in care actiunea se petrece prin 1920 nu se mai gasesc!

| andrei_1933 a răspuns:

Poseidon seamana ca desfasurare cu Titanic dupa cum a zis si Crissu.
Il poti descarca de aici: http://www.filmealese.com/poseidon-2006/

Vizionare placuta;)

| MihaelaM a răspuns:

A NIGHT TO REMEMBER - 1958 este un film foarte bun, tot cu Titanic!

| Mihaela_Carmen_1905 a răspuns:

Titanic 2, crede-ma e tare