| AskingAlexandria a întrebat:

Ce aparate foto preferati Nikon sau Canon? Justificati raspunsul.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Canon,face poze mai clare[mai de calitate]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai specificat daca DSLR sau compact. La cele DSLR Canon e mult mai bun (cel mai bun fiind Canon EOS 1D Mark 4 parca.) La cele compacte Canon nu e asa de bun. Nikon sunt si ele bune ca aparate DSLR plus ca sunt si mult mai ieftine. Acum, depinde ce buget ai. Sper ca ti-am fost de ajutor, salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Canon sunt puţin mai scumpe, dar merită banii pe ele, sunt mai de calitate ca Nikon.
Te pup!

| mariukka a răspuns:

Ambele sint bune dar as prefera Canon imi place cum pozeaza calitatea desi nu as zice ca si Nikon e rau

| Mihai_Suciu_1998 a răspuns:

Nikon. sunt putin mai scumpe pentru ca sunt mai de calitate si mai performante