| Gluma120 a întrebat:

Ce aplicații de editat poze știți?
Mai bune decât Picsart=)

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Photoshop. Wtf.

| dfeel a răspuns:

Photoshop este cea mai avansata dar si cea mai grea.
Poti incepe cu Adobe Lightroom sau Adobe Camera RAW. Pentru amandoua vei gasi tutoriale si preseturi care te vor ajuta la inceput.

| RoxanaNDK a răspuns:

Eu pentru calculator folosesc: Picmonkey, Pizap, Photoscape, Photoshop.
-Picmonkey are cateva filtre (pe care eu nu le folosesc), Editarea fetei, pentru a scrie pe poza, niste "stickere", rame, alte efecte (gen stelute si alte chestii pe care le pui peste poza ta), sau efecte cu diferite teme. Eu folosesc aplicatia asta pentru a scrie pe poze sau pentru acele filtre "(gen stelute)".
-Pizap are 3 categorii pe site + inca o categorie care costa bani. Edit, Collage, Design si Touch Up.
1. Edit. Poti sa rotesti pozele sau sa le tai. (poti sa tai pozele la dimensiunea exacta pentru un banner la canalul te yt, Facebook sau twitter). Poti sa schimbi contrastul, temperatura, saturatia (etc). Poti pune filtre din care ai 5 categorii (autofix, classic, textures, light fx, crazy colors). Poti pune si stickere, text, sa decupezi persoane/lucruri din alte poze, sa pui rame la poze, sa adaugi noi imagini pe poza ta, sa faci un meme si sa colorezi.
2. Collage. Nu stiu cum se foloseste pentru ca eu nu am folosit-o niciodata.
3. Design. Iti faci banner-ul (cum am zis si mai sus)
Aceste doua aplicatii sunt pe browser iar cele ce urmeaza trebuie instalate.
Photoscape-ul si Photoshop-ul e prea greu de explicat, ideea e ca tot ce ti-am dat le folosesc si sunt multumita de ele. Le folosesc de un an si sper ca te-am ajutat si sper ca nu te-am plictisit. Daca tu cautai aplicatii de telefon... pai nu stiu ce sa-ti recomand. dar poate primesti raspunsuri mai bune. tongue