| Daniel987 a întrebat:

Ce ar trebui să fac ca sa învăț rapid si bine, comentariile la română, pentru bacalaureat? Ar trebui să îmi fac un program? Intre ce ore ale zilei sa citesc? Câteva sfaturi va rog...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ti le imparti pe zile, 2-3-4-5 cate poti pe zi, le imparti si te tii de program. Citesti unu bine, il intelegi, incerci sa retii niste idei, iei pauza vreo 10-20 minute, iei altul si tot asa.

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Eventual să memorezi, că ăla nu-i învățat. Stai 25 de ore pe zi în fața caietului, repetă cuvânt cu cuvânt și poate reții ceva.

| Jo17 a răspuns:

Nu o sa reusesti sa inveti daca nu ai vointa de a învăța.

| varogsanuvasuparati a răspuns:

Citește atunci când simți nevoia, când ai puțin timp liber, nu îți supraîncărca memoria! Va fi ok! big grin