| HubbaBubbaGirl a întrebat:

Ce argumente aveti contra lecturii? Dar pro?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra, îți strici ochii laughing. Pro, vezi lucrurile din alte perspective, îți îmbogățești vocabularul și cunoștințele, te cunoști și cunoști oamenii mai profund.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E buna lectura, stii ca daca citesti macar 3 pagini pe zi dintr-o carte sau revista/ziar asa vorbesti clar si ortografia nu o pierzi cand vine vorba sa faci un formular.

| elasexygagica a răspuns:

E plictisitoareee... si pro? nimic

| ComatoseWine a răspuns:

Nu exista argumente contra!

| FlorentinaM a răspuns:

Lectura si cititul te ajuta sa te relaxezi, sa afli povestile interesante ale altor oameni dar si sa-ti dezvolti vocabularul, deci sunt pro.

| elenaaarion a răspuns:

Argumente contra lecturii au doar incultii si puturosii

| nographic a răspuns:

Pe langa imbunatatirea vocabularului, te ajuta si sa iti formezi o lume paralela in momentul lecturarii, ceva gen: You're the GODmother. You make the rullz. Sper sa fi prins ideea. big grin