| Giulia97Anna a întrebat:

Ce-as putea face ca sa nu mai dau cu pumnii si cu picioarele cand dorm? Visez ca ma bat mereu cu cineva laughingMi-am traumatizat iubitul laughing deci exista vreun remediu sau ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pe cineva sa te lege, altfel n-ai cum!laughing) Mie vara-mea imi tinea picioarele intre ale ei ca sa nu o mai lovesc in somn, se trezea mereu cu vanatai saraca laughing)
In primul rand, ar trebui sa identifici ce te face sa visezi asa ceva. Incearca sa ai ganduri pozitive inainte sa adormi, dar si pe parcursul zilei.

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Ok mie inca nu mi-a legat nimeni picioarele laughing o sa incerc sa imi rezolv problema.Tu ce problema aveai de ai patit asa ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Nu-i timpul pierdut! laughing) Habar n-am, aveam vreo 6 ani atunci. laughing Dar si acum daca adorm cu ganduri naspa, am cosmaruri si sucesc pilota pe toate partile, ma fatai in tot patul. laughing

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Eu arunc perna pe jos laughing imi place sa dorm cateodata fara ea.De aceea ador paturile tari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Si mie imi place sa fie patul tare, dar am 6 perne in pat - am probleme grave la caput laughing)

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog, pentru ca violenta ta necontrolata din somn, este provocata de o problema la "mansarda" happy

| Giulia97Anna explică (pentru Violleta2022):

Serios? Problema la mansarda? Multumesc ca m-ai facut sa ma simt m-ai bine.Si ca sa stii nu fac asa in fiecare seara.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Nu glumesc, desii am folosit un termen plastic sa-ti spun.
Problemele tale sunt de frustrari care te macina, de chestii ascunse, de nervi si stres. Ai nevoie de un psiholog sau psihiatru, depinzand de severitatea problemei, care sa te ajute sa intelegi ce se intampla cu tine si sa te ajute sa te eliberezi de acest stress si probleme.
Prima problema este de a refuza sa crezi ca ai ceva, faza de negare se cheama, dar comportamentul tau spune clar ca exista ceva si trebuie tratat.
Mergi intai la un psiholog si discuta!

| Giulia97Anna explică (pentru Violleta2022):

Pai puteai sa imi spui asa.Nu ca am ceva la mansarda! Tu stii macar cum m-am simtit cand mi-ai zis asa?