| Meow15 a întrebat:

Ce as putea face ca sa treaca timpul mai repede? Voi ce faceti cand va plictisiti?

8 răspunsuri:
| Madu2027 a răspuns:

Daca incep sa ma plictisesc:
ma uit la un fil
ma duc afara
mai citesc ceva
ascult muzica
ies in oras
sau ma pun la somnic

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cea mai buna solutie, culca-te.Intotdeauna functioneaza s dintr-un foc "scapi" de 3-4 ore tongue

Eu ador sa dorm, dar cum oricum dorm mult, imi caut ceva de facut pe net sau ma plimb singur prin oras, ascultand radio pe telefon (doar ca acu sunt pe "telefonul" de rezerva ca ala mai complex s-a stricat).

Pe net am ce face intotdeauna.Ori intr-un pe Facebook si vreo 3 ore "vizitez" fete, dupa intru pe mail unde am vreo 1400 mailuri necitite din care 1000 sunt doar intrebari de pe TPU, caut tot feluri de lucruri inventate de oameni, ma uit la film cu accidente/intamplari ciudate din Rusia etc tongue

| Pinguadi a răspuns:

As incepe sa iti spun sa pui mana pe o carte insa nici pe mine nu prea ma pasioneaza sporul asta. Pai ar fi frumos sa faci un sport sa iesi afara la un film in oras suna o prietena vorbeste cu ea 3 ore la telefon ( dar vezi cu factura), coverseaza cu cineva strain pe fb e amuzant. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Raspunde la intrebari pe TPU
-Asculta muzica
-Uita-te la un film horror smug
-Uita-te la videoclipuri amuzante pe youtube
-Joaca-te cu animalul tau de companie(daca ai)
-Dormi
-Fa-ti manichiurahee hee
-Deseneaza
-Iesi pe-afara laughing
-Vorbeste cu cineva
-Fa curat
-Citeste
-Fa origami
-Raspunde la intrebarile din oracolul TPU

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Astept sa-mi treaca pliciseala.laughing

| LikeGreen a răspuns:

Sa te uiti la filmulete amuzante
-sa cauti haine sau pantofi pe net
-sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)
-sa dansezi
-sa cautzi poze amuzante
-sa raspunzi la intrebari pe TPU
-sa strivesti muste
-sa cauti povesti de groaza
-sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori.
Bafta!

| BubblegumPrincess a răspuns:

Uita-te la filme, asculta muzica, iesi in oras, plimba catelul puppy dog eyes (daca ai, bineinteles! laughing) ), fa-ti un blog pe tumblr, cauta poze, fa-ti poze, cheamati prietenii la tine, da o petrecere in pijamale thinking Mnu stiu, fi creativa, pana mai ai timp, vara se v-a sfarsi curand :/.

| LadyPink123 a răspuns:

Rar ma plictisesc. Tot timpul ies in oras cu iubitul dar in RARELE momente cand nu ies cu el ma joc jocuri video, fac exercitii de fitness sau vorbesc la telefon cu amicele.