| Anapoda a întrebat:

Ce as putea sa fac sa le conving pe surorile mele sa stea mai mult timp acasa? Ele merg la scoala si vin doar o zii pe saptamana acasa...si e atat de frumos, le iubesc ffoarte mult, dar ele au multe activitati si eu sunt mereu trista ca nu ma pot intalni mai mult cu ele...pls sad

Răspuns Câştigător
| capisci a răspuns:

Intelege ca asa stau treburile in perioada asta. Nu isi pot intrerupe pur si simplu educatia doar ca sa stea cu tine. Gandeste-te totusi ca e ceva temporar; Poate in viitor te orientezi si tu spre acelasi loc unde merg ele acum, ca sa fiti mai aproape. In orice caz, nu dispera. Bucura-te ca ai chiar si acea zi in care sunteti toate impreuna si profita din plin de ea.