| Madisson a întrebat:

Ce-as putea sa-i fac prietenei mele care s-a apucat sa joace Metin? Nu mai iese din casa, nu mai vorbim ca inainte, s-a ingrasat groaznic si sta ore in sir numai la pc.Nu am cum sa o conving sa nu mai joace. Vreo idee?

5 răspunsuri:
| Pufulinna a răspuns:

Pai incearca sa ii spui ca chestia asta te afecteaza si pe tine si va afecteaza si voua prietenia! Spune-i si ei tot ce ne-ai spus noua acum. De asemenea daca va mai continua va avea probleme de sanatate : obezitate; probleme cu ochii!
Incearca sa ii spui toate astea, probabil va intelege! si aminteste-i de vremurile bune cand iesea-ti pe afara si toate cele!
Bafta :*

| QuitQusifor a răspuns:

1. eu as zice sa,, o ameninti '' cu despartirea si sa ii zici asa : eu nu pot sa stau cu cineva care este depedent de un joc stupid
2. daca varianta nr 1 nu functioneaza, te duci la ea acasa si ii spui sa iesa daca nu vrea nici asa, este clar - s`a plict de tine

| Foxie2 a răspuns:

Trebuie sa isi gaseasca un nou hobby o noua ocupatie care sa-i ocupe tot timpul.Si sa intre pe Metin mai rar.
De ce nu vorbiti cu parinti sa va inscrieti la o activitate sportiva sau educativa? Dansuri, Basket, Volei orice... astfel ea o sa slabeasca is voi o sa petreceti mai mult timp impreuna.
Daca nu, parinti ei ar trebui sa faca ceva in privinta asta, ca de ex sa nu o mai lase sa joace e spre binele ei.
Trebuie sa o convingi cumva sa iesiti pe afara.
Bafta, sper ca ti-am dat o idee.

| FOoXx a răspuns:

Se va plictisi ea candva ...sau incearca sa nu mai dai nici eu semn de viata ...intreab-o daca te iubeste pe tine sau jocul. stiu din proprie exp tot cu Metin2 bft

| xXxLavy19xXx a răspuns:

Poi iti zic sa iesi cu o alta fata sa o faci geloasa sau ai putea sa o pui pe mama ei sa ii zica sa nu mai stea atat la pc ca o va durea capul ochii.iesiti si voi la un suc cevahappy