| мιcнєℓℓє a întrebat:

Ce ati alege si DE CE? Trenul sau autocarul?happy

Răspuns Câştigător
| Alcszusa a răspuns:

Buna.Sincer eu as alege trenul pentru ca este mai relaxant decat cu autocaru.Si mai ales daca iti este rau in autocar si vrei sa te duci in vacanta sau excursie eu as zice sa alegi trenu!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trenul pentru ca nu polueaza daca e electric si imi place cand merge.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu as alege cu siguranta trenul, poate si din cauza ca am rau de masina, dar trenul are mai multe avantaje, zic eu.
In primul rand trenul este mai spatios, nu ai probleme cu raul de masina iar riscul accidentelor este putin mai redus si in majoritatea trenurilor conditiile sunt mai bunehappy
Numai bine.

| мιcнєℓℓє explică (pentru beautifulkiss):

Ma cam tem ca nu fie betivani...sad

| beautifulkiss a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

Betivani sunt doar in personaluri, acolo sunt multi din astia, dar in trenurile mai calumea gen:rapid, accelerat, sageata albastra nu gasesti, iar daca gasesti f putini.
Numai bine.

| мιcнєℓℓє explică (pentru beautifulkiss):

Merg cu CFR nu cu sageata albastra.happy. Pana in Eforie Nord happy

| wforweirdo a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

Eu chiar ieri am fost cu trenul, CFR... Iti spun ca era plin de idioti, jegosi, tigani.

| мιcнєℓℓє explică (pentru wforweirdo):

Pai de asta nu vreau sa merg cu trenul.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

Săgeata Albastră(denumire oficială: automotor Desiro, de la Siemens) e tot tren operat de CFR :| LOL =))
"Săgeata Albastră" e doar o denumire populară/comercială. Oricum nu ai parte de Săgeată dacă magistrala pe care circulă trenul tău este electrificată.
Consultă harta asta feroviară.
Ce este cu roșu este electrificat.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Romania_rail_net.png

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιcнєℓℓє):

Numai trenurile Regionale(Regio pe scurt, sau fostele Personale) au asemenea specimene la bord big grin Trenurile IR(InterRegio-combinație între fostele accelerate si rapide) au condiții destul de bune și nu își permite orice căcănar să meargă(doar dacă are reducere mare, că doar e cam scump CFR-ul). Trenul IC(InterCity) nu te interesează oricum, bănuiesc, oricum ăla e exagerat de scump big grin

| RainbowAndra a răspuns:

Trenul, deoarece e mai spatios, mai confortabil, iar daca ai rau de masina nu ai nici o treaba in tren. E adevarat ca autocarul este mai avantajos cand aducem vorba de pret, insa eu tot trenul il prefer.