| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați crede despre un tip care la început când vă cunoașteți îți spune că te place mult și vrea ceva serios dar după o lună jumătate spune că nu mai vrea să vorbiți? Și TOTUȘI el încă te caută după aceste vorbe! Asta mi se întâmplă. Am cunoscut pe cineva și după puțin timp mi-a spus că nu mai vrea să vorbim. M-a rănit cumva și acum simt că nu îl mai suport. M-a sunat de vreo 4 ori în zile diferite, de când am rupt legătura dar i-am spus mereu să mă lase în pace, că nu mai vreau nimic și să își vadă de viața lui. Ideea e că nu mă pot controla când mă sună, îi vorbesc pe un ton urât, nu îl mai suport pentru ce mi-a făcut. Și totuși nu înțeleg, de 2 săptămâni de când nu mai vorbim, mă gândesc zilnic la el. Oare cu ce am greșit? Cum să îl uit pe omul ăsta?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de tine sau a găsit între timp pe cineva mai pe placu lui dar persoana aia i-a dat cu flit. probabil te-ai arătat disponibilă prea repede, băieților le place să simtă că luptă pentru atenția și simpatia unei fete. când a văzut că o obține ușor, hop s-a dus și interesu.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ai greșit cu nimic, mi s-a întâmplat și mie... din moment ce te înlătură de lângă el din cine știe ce motiv personal, automat că nu mai simți acea atracție și poți avea chiar și episoade ori reacții de furie și ură, este un efect advers, există și o lege a fizicii care ne vorbește despre asta. Din punctul meu de vedere, acestea sunt persoane toxice care îți fac rău deci, nu merită să te pui într-o relație cu ei, mai ales dacă are cine știe ce probleme și/sau boli de ordin psihic. Mai sunt acele persoane care spun că dacă ar găsi pe cineva cu asemenea dificultăți, ar face tot posibilul să le înțeleagă și să se pună într-o relație cu ei... laughing laughing, cred că nu au dat de asemenea om în viața lor, nu știu despre ce vorbesc.
Nu trebuie să te gândești la el, îl uiți pur și simplu, îți încarci timpul cu altceva, bagi alte persoane în seamă, sunt multe de făcut și încercat ca să îți treacă. Acceptă adevărul că este vina lui, simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ți-ai impus tu starea asta ca să nu mai suferi. Un fel de zid. Dacă încă vorbiți înseamnă că lucrurile nu sunt terminate între voi. Oamenii tind sa spună lucruri urate la nervi. Eu zic sa ii oferi o șansă. Dacă te cauta înseamnă că vrea ceva cu tine. Nimeni nu sta după o fata și sa vorbească atât. Sfatul meu e sa faci ce simți mereu și în orice situație.

| Alina5555555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vorbim încă. Vreau să zic că el mă mai caută. Eu l-am lăsat și cu seen si tot m-a sunat după vreo 3 zile. I-am spus mereu să nu mă mai caite și a zis ok de fiecare dată. Dar tot mă sună. Și nu îl mai suport. Ce părere ai?

| Alina5555555 a răspuns (pentru Alina5555555):

Caute*

| siriusblack98 a răspuns (pentru Alina5555555):

Eu zic ca-i un pusti nehotarat care nu stie ce vrea si isi schimba parerea la fiecare 2 zile. Ochii care nu se vad se uita. Da-i block peste tot, adauga-i numarul de tel pe lista neagra ca sa nu te mai poata suna si gata. Nu are sens sa irosesti timp si energie cu asemenea specimene lipsite de maturitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aş crede că este instabil sentimental, nu prea ştie ce vrea, se aprinde din ceva apoi îşi pierde repede interesul.