| Daniela_Simo_1992 a întrebat:

Ce au patit copii de la Auschwitz cand acel om bolnav le-a injectat benzina in cap? care sunt urmarile? citisem despre drama lor si am ramas cu cateva curiozitati.

46 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A murit, cred ca e usor de inteles ce se intampla cand benzina ajunge in creier

| T0T a răspuns:

Cel mai probabil au murit. Experimentele erau de tot felul iar cele mai multe se încheiau cu distrugeri de vieți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Si ce omorau? Niste paraziti? Pe bune, adica un evreu a omorat 8 milioane de Gentili si nu se aude nimic despre el si pe Hitler l-au numit "diavol", care era un om pacifist, acum e Demon. Sa nu mai dau timpul` inapoi sa spun in perioada inchizitiei ce-au facut evreii.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Și tu nu ești parazit? Eu așa te-aș numi. De ce nu ești parazit. Ia adu tu niște argumente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Pentru ca nu sunt evreu, da. :* Sper ca acum ai inteles.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești doar un rasist ce judecă omul pe criterii rasiale și nu înțelege că e un criteriu tâmpit. Nu alegi unde să te naști, nu tu ai ales să fii sau să nu fii evreu deci nu fii mândru de asta. În plus oamenii nu sunt la fel. E cum ai zice că românii sunt la fel, drept dovadă amândoi fiind români suntem se pare destul de diferiți. Unul e tolerant și observă idioțenia rasismului, altul e rasist și din punctul meu de vedere parazit. De ce parazit? Că lumea ar trebui să scape de ura asta nejustificată nu să o întrețină. Sper că acum ai înțeles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

O ura nejustificata? Masoneria, illuminati iti zice ceva? Ei nu produc daune? Suntem controlati de ei, ei sustin financiar terorismul, ei o tara crestina stau asa de bine langa frumosii aia islamisti, si spune-mi tu acum ca islamismul si crestinismul nu sunt una si aceeasi. Ei aduc razboaiele, ei sunt liderii banului, ei isi arata suprematia in talmudul lor de rahat si se cred superiori celorlalte rase, si eu ar trebui sa-i accept si sa-i iubesc? rolling on the floor Scuteste-ma, in curand vor disparea.

| Nitroblast a răspuns (pentru anonim_4396):

"Pentru ca nu sunt evreu".
Bun frate. Atunci esti satanist. Si eu, in momentul asta, fac o organizatie nu-conteaza-cum-se-cheama-si-cum-ia-nastere-fara-sa-intervina-legea prin care am eu chef sa prind toti satanistii din Romania, cred ca o sa fac experimente pe ei, sa vad daca vin dracii sa ii salveze din inumanele metode de tortura ale celui mai sadic maestru de ceremonii funerare. Eh? Iti convine? Nu cred. Asa si acelor oameni care la urma urmei au indurat ce nu o sa induri tu intr-o viata intreaga pentru a satisface mintea bolnava a cuiva.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum o dai în chestii conspiraționiste. Poate e cum zici tu, deși ar trebui să vi cu dovezi de ar fi așa, dar crezi că absolut toți evreii ajung acolo? Nu aș fi așa sigur. Sunt o grămadă de evrei care nu au absolut nicio legătură cu ce ai spus. Mie nu îmi place deloc un lucru, generalizarea. Și ăia ce se cred superiori celorlalte rase sunt și ei destul de idioți căci și ei sunt rasiști. Tu cu ce ești mai bun decât ei? Și tu te crezi superior lor văd, în momentul ăsta. Superior în sensul că tu ești ăla cu intenții bune și ei toți sunt niște nenorociți, ceea ce nu e adevărat. Oamenii sunt diversificați, indiferent de rasă. Suntem aceeași specie până la urmă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu, noi ne tragem din frumusete, Zei, ei se trag din cenusii, reptilieni deci nu-i pot pune umar la umar cu mine. Intreaba si tu un om mai cult si mai corect din viata ta, si-o sa vezi ca o sa-ti spuna ca in orice afacere sta in varf un evreu.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Bill Gates e cel mai de succes om din lume și nu e evreu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Crezi ca toti sunt prosti sa se expuna? Sunt care recunosc si care nu recunosc chestia asta, si daca scrie pe wikipedia in vreun fel nu inseamna ca e si adevarat, wikipedia la fel ca marea majoritate e controlata de evrei.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Cine ți-a spus? Site-urile conspiraționiste? Unde sunt dovezile, omule? Eu nu le găsesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Normal ca ti se par teorii ale conspiratiei atat timp cat tu nu te interesezi de istorie si de provenienta, si nu analizezi, desigur. Daca nici la gandit nu mai folositi creierul, ce sa mai spunem de extinderea acestuia?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi adu mă dovezile. Eu din toată istoria aia studiată nu am găsit nimic din realitate din sf-ul expus de tine. Dacă nu crezi o poveste pentru păcălit toți fraierii nu înseamnă că nu îți folosești mintea, ci dimpotrivă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Oricat de multe dovezi as aduce, n-ai vedea Adevarul, nu vreti, niciunul! Cat despre Bill Gates chiar o sa ma interesez daca e sau nu evreu, chiar nu m-a pasionat persoana lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Si poftim aici si o dovada care demonstreaza ca wikipedia e a evreilor. http://www.ascertainthetruth.com/......-wikipedia

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Sursele tale cel mai probabil sunt necredibile că altfel erau expuse și erau incontestabile. Fiecare văd că are adevărul lui și e la fel de convins de incontestabilitatea lui fără să se întrebe de credibilitatea surselor. Pe mine nu mă afectează cu nimic așa numita conspirație, însă te afectează doar dacă te gândești la ea. Poate și asta o fi o conspirație, nu?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe wikipedia oricine poate posta articole atâta timp cât au credibilitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Asa se recomanda? Vezi? Cum ziceam, degeaba imi ceri dovezi, n-ai ce face cu ele, nu stii sa le folosesti. Esti la fel ca toti ceilalti.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule, wikipedia e un site la care contribuie un număr imens de oameni, nu numai 2 fondatori. Contribuie matematicieni, istorici, geografi, psihologi etc. Eu ți l-am negat cu alt argument, nu am venit fără. Neagă-l pe ăsta acum și spune-mi că toți care postează articole sunt evrei și demonstrează-mi asta de asemenea. Uite, nu îți convine wikipedia de pe care probabil în trecut îți făceai referatele pentru școală? Uite altă sursă.

http://www.imdb.com/name/nm0309540/bio

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ai aici un arbore genealogic incredibil de vast. Deja lucrurile devin incontestabile.

http://www.wargs.com/other/gates.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Eu nici n-am afirmat chestiile astea, ti-am zis, despre Bill Gates nu ma interesa persoana lui, si in legatura cu wikipedia, crezi ca fondatorii au facut-o doar ca s-o lase asa la voia intamplarii? Eu nu spun acum ca toti care scriu articole acolo sunt evrei, pentru ca asta chiar n-am cum s-o demonstrez, dar crezi ca ei(cei care se ocupa de wikipedia) nu sunt deloc selectivi in ceea ce priveste continutul articolelor?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Fondatorii au făcut-o ca să aibă oamenii de unde să se informeze și de unde să studieze. E ca o enciclopedie online și tuturor ne-a fot utilă la un moment dat. Sunt selectivi însă pentru oamenii care au cunoștințe, adică nu orice prost scrie acolo și spune că președintele SUA e un unicorn, gen.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Sursa de informație a wikipedia e știința. Dintre oamenii de știință nu au fost evrei așa mulți.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Diavole,, tu chiar iti pierzi vremea cu el? Aveam pretentii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Bine frate, fie cum spui tu, doar tu ai dreptate, ai oameni care te iubesc, esti inconjurat de Adevar. Suntem Liberi sa credem si sa facem ce vrem, eu promovez individualitatea, o sa continui sa avansez, binele meu nu e si binele tau si nu te condamn pentru asta. O dimineata placuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Iar te bagi in seama dromader? Stai jos acolo la tine in israel.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate, eu din tot ce ți-am spus ți-am dat surse sau vrei acum să îți dau surse cu 1000 de oameni de știință și naționalitățile lor? Eu nu îți prezint ce cred, eu îți prezint dovezi. Tu ai prezentat mai mult ce crezi. Nu zic că nu ai adus și tu dovezi însă nu sunt suficiente. E cum ai avea un triunghi de care știi că are 2 laturi egale. Nu e destul ca să zici că e echilateral. Restul ține de propria opinie, pe care poți să o ai, însă deja să nu o dăm în erori ca aici.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciobene,, ai coborat de pe stana sa ne aburesti pe noi cu niste teorii conspirationiste? Plimba ursul, nu servim putregaiul tau/

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Un adevărat susținător al individualității evită pe cât posibil să generalizeze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Oricum nu te-ai fi obosit sa-mi citesti dovezile, nu mai am chef sa apar printre atatea copii pe aici. Vad numai crestini si atei. Crestinii au grija sa fuga dupa iehova, iar ateii au grija sa faca misto de crestini, super tare! Evolutie intr-adevar.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Zici asta pentru că nu ai într-adevăr dovezi. Dovezile sunt știute și reprezintă știința. Pe aia nu o contest, să știi. Nu sunt nici ateu, nici creștin și de asemenea sunt probabil mai în vârstă ca tine. Fii un adevărat susținător al individualității și când expui ceva cuiva să fie strict pe baze logice și dovedite. Opinia încearcă să îi faci cât mai puțin loc. Gândește pentru tine, gândește logic. Dacă nu știi ceva, încrede-te doar în știință căci de aia ești tu în stare să scrii pe TPU, din cauza ei. Poți avea în rest orice opinie dorești însă evită să o expui oricui căci alții nu vor avea aceeași opinie și îți vor cere dovezi. Plus că e complet greșit să îți pui toată siguranța în opiniile tale nedovedite sau prost intuite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Mistocare, ai scazut de mult in ochii mei, nu mai latra pe aici ca nu-ti arunc coliva. Ai grija, poate vede popa ce anturaje dubioase si ce discutii duci pe aici ca te da afara din corul bisericii nebunule. Maine sa-ti pui hainele de biserica pe tine ca-i duminica, baga frumos 50 de lei in pomelnic pentru mantuire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Da ai dreptate, nu am dovezi, pentru ca daca as avea ti-as da ca sa-mi spui tu ca-s teorii conspirationiste si adevarul tau e un adevar general. Si nu-mi pasa varsta ta, chiar nu cred ca varsta influenteaza cu ceva gandirea corecta.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărul meu și cel general e adevărul științific, cel pe care ți l-am expus adică, adică cel care are o logică, e susținut de dovezi palpabile(constatate în realitate). Ăsta e adevărul care ar trebui să fie adevăr și de asemenea cel corect. Că dacă susții alt adevăr ca fiind corect, cel mai probabil te înșeli. Eu nu sunt în măsură ca tine să contrazic lucrurile și fapturile istorice pentru care niște oameni au făcut cercetări. Asta e ignoranță pură. Nu zic că autorii sf nu depun efort, însă e unul care ține doar de creativitatea literară nu de rațiune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Deci tu vezi stiinta ca pe o noua religie care are raspunsul la toate? Sa stii, ca si noi mergem cot la cot cu stiinta si explicam absolut orice tine legat de Satanism prin stiinta, insa fara valori Spirituale suntem 0, niste masinarii de tocit, si nu-i mai gasesc niciun farmec stiintei.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot să creez sau să învăț tot ce milioane de oameni au descoperit în mii de ani, îți dai seama. Cu toate astea eu depun un efort să înțeleg o parte din știință căci să știi că nu sunt chiar paralel. Fiecare își creează propriile valori spirituale care sunt ca o vaselină ce mai unge rotițele mecanismului numit creier. Să știi că suntem niște mașinării biologice. Crezi altceva? Poți să o faci, dar e doar o credință nedovedită, la fel ca a creștinilor care ție nu îți plac. Știința are foarte mult farmec și nu are nicio legătură cu omuleții cenușii și zeii în care crezi tu. Știința înseamnă curiozitate și explorare care nu au niciun sens sau relevanță fără logică și dovezi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu isi raspund in mod neutru, ai si tu dreptatea ta 1% din populatia lumi detine 55% din bogatile ei, asta inseamna ca un grup de oamenii ne cam conduce pe toti, nu sunt doar evrei rai, omul in starea lui naturala e o bestie asta e adevarul, hitler a fost un monstru asta e adevarul, indiferent ce faceau evrei nu era corect sa le arde de viu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Avem dreptul la opinie, n-are rost sa ne mai contrazicem. O dimineata minunata!

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Fiecare are dreptul la opinie, dar nu ai fi singurul care nu face diferența dintre opinie și fapt. Eu nu mă leg de opinia de a crede în omuleții cenușii care i-au creeat pe evrei, doar că nu îmi place să mi se bage pe gât atâta timp cât nu sunt dovezi. De asemenea evreii nu conduc tot, nu sunt cei mai de succes neapărat, nu reprezintă majoritatea în lumea științifică. Ăsta e un fapt deci credința asta a ta e falsă(că eu de asta m-am legat). Oamenii ar trebui să facă diferența între opinie și fapt sau logică altfel se închid în propria sferă micuță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai asculta tot ce se spune despre Auschwitz si Adolf Hitler. Daca mai era si acum Nazismul, ar fi fost o Pace Mondiala!

| OnePiece a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine ti-ai face o masina a timpului si te-ai teleporta in 1933.

| owlAndreeaIrina a răspuns:

Nu stiu daca le-a injectat tocmai benzina, dar stiu ca Mengele le-a injectat cerneala in ochii pentru ai face albastrii. Si au facut infecti, au murit si au orbit.
Mii de oameni au murit in chinuri groaznice in urma multor alte experimente, de foame etc., si cei care au supravietuit si-au continuat viata, dar nu au uitat niciodata.
Am citit multe carti pe aceasta tema si de fiecare data raman uimita.

| RAY a răspuns (pentru owlAndreeaIrina):

Vezi si experimentele japonezilor din timpul razboiului https://ro.wikipedia.org/wiki/Unitatea_731

| owlAndreeaIrina a răspuns (pentru RAY):

Cam stiu toate experimentele facute pe oameni. Dar mersi^^!