| anonim_4396 a întrebat:

Ce bautura dintre acestea e mai "periculoasa"?

Coca cola sau Energizant?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Amandoua

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Energizantul... Din ce in ce mai multa lume consuma asa ceva, inca de la primele ore ale diminetii. si nu este bine deloc.

Cauta energie? Pai corpul lor este atat de slab incat sa nu poata sa produca energie deloc? Acum 100 de ani, ce faceau oare copiii, cred ca nici nu puteau sa se ridice din pat :/

| Andreeush a răspuns:

Evident că energizantul, conține mai multă cofeină și zahăr.
Pe doze scrie că nu e recomandat persoanelor cardiace, deci îți dai seama cât de nociv poate fi.

| Sofer a răspuns:

Amandoua sunt periculoase.

| Eireann a răspuns:

Energizantul are mai multa cofeina decat Cola si in unele cazuri si mai mult zahar. Amandoua sunt produse care dau un tip de dependenta in sensul ca daca nu bei energizantul te simti obosit si molesit toata ziua.

| aumih16 a răspuns:

Energizantul da! ca iti creeaza senzatia aia de arsura! la stomac! intestine! e mai preferabil sa consumi coca cola fiindca nu e ca energizantul! dar chiar si asa te poti ingrasa!

| DarthNiger a răspuns:

Coca cola te ingrasa, iti distruge stomacul, de exemplu eu mi-am creat un obicei de a bea Cola in fiecare zi, pana cand m-am imbolnavit de gastrita si nu mai am voie sucuri acidulate, de asemenea iti strica dintii iar energizantul poate provoca impotenta la barbati, probleme cu inima si multe altele, amandoua sunt la fel de periculoase dar energizantul e mai destructibil.

| PaulcereAjutor a răspuns:

Energizantul, pentru ca produce agitatie, cel putin mie.