| angelika_8723 a întrebat:

Ce calitati ar trebui sa detina un adolescent pentru a fi considerat perfect?/

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Aş spune că întrebarea asta e de prisos, căci nu poţi părea perfect/ă în ochii tuturor.
Dacă vrei să pari perfect în ochii tăi, tu trebuie să descoperi singur/ă ce te-ar face perfect/ă.

Eu aş spune că ar trebui să înveţe binişor, să-şi asculte părinţii pe cât de mult se poate, să fie amabil şi sincer, să înceapă să-şi formeze o personalitate puternică, să nu se lase uşor călcat în picioare, să se distreze responsabil (deoarece dacă nu învaţă în adolescenţă ce înseamnă responsabilitatea, nu va învăţa niciodată), să îşi facă prietenii bazate pe sinceritate care ar putea dura ani întregi, etc.

2 răspunsuri:
| Romanian a răspuns:

Nu exista perfectiune in lumea aceasta, iar dupa dorinta pe care ti-ai exprimat-o pe acest site, se poate observa ce cultura deficitara posezi.Iti pot recomanda sa iti revizuiesti scopurile in viata,caracterul propriu si tot ceea ce semnifici tu, astfel vei ajunge la acelasi nivel cu cocalarii si pitipoancele(un nivel putin mai ridicat decat cel al manelarilor care nu sunt rromi).Imi pare rau ca te-am jignit in felul acesta, dar cam asa ceva se deduce din ceea ce ai scris tu aici.La revedere!

| lookinback a răspuns:

Sa fi tu insati...si sa nu te chinui sa fi perfect facand lucruri care nu te reprezinta, pentru ca devi fals...perfectiunea e plictisitoare si uneori gresit inteleasa