| PumpkinDoll a întrebat:

Ce calitati/talente si defecte aveti?

45 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune tu, cine-și etalează defectele?

| PumpkinDoll explică (pentru sierra1):

Urat,timid,tampit.

| sierra1 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Despre cine e vorba?

| PumpkinDoll explică (pentru sierra1):

Despre mine

| sierra1 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu fii așa drastic

| aimullah123 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Oh, cred ca suntem frati!

Răspuns utilizator avertizat
| PumpkinDoll explică (pentru sickkkkkk666):

Ma bucur sa stiu ca mai sunt si persoane ca mine, ma intristez cand stiu ca suntem uratirolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Prea sincer esti man, prea drastic

| PumpkinDoll explică (pentru RAY):

Prea ca la țară. Pe bune, din tu fauzan sicstin nu mai stau la oraș

| Drimmero a răspuns:

Calitati: Tin minte foarte multe lucruri, am o memorie mare, sunt loial pentru cine trebuie,, de incredere si niciodata nu imi schimb parerile, asta e cel mai important aspect pentru autenticitate.

Talente, aici pot sa zic pas, nu am niciun talent pentru arta, nu am voce pentru cantat, nu stiu sa desenez, sa pictez,, nu ma pasioneaza chestile de genul mai bine spus.

Defecte : Sunt nerabdator, impulsiv cateodata,, ma plictisesc repede daca nu gasesc satisfactie, si as mai adauga o patima mare catre fotbal, un fanatism care imi da unele stari, uneori e buna pasiunea asta cand ti-o controlezi,, alteori o ia razna.

| Freya1 a răspuns:

Talente nu am, calitatile prefer sa mi le vada alti si sa mi le spuna nu sa ma laud singura.
Defecte am cu droaia: sunt impulsiva, perfectionista, incapatanata, rea de gura...etc

| sierra1 a răspuns (pentru Freya1):

"Defecte am cu droaia: ...perfectionista" - ăsta nu e defect

| Freya1 a răspuns (pentru sierra1):

Pentru mine e.
Cand lupti pentru perfectiune si perfectiunea nu exista poti sa devi foarte cicalitor, exagerat, fixist...

| sierra1 a răspuns (pentru Freya1):

Cum ar zice unii: that's my girl!

| Freya1 a răspuns (pentru sierra1):

big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

A fi perfectionist si rau de gura nu sunt deloc defecte. Doar pentru cei care se simt inferiori tie si au o problema cu asta, poate.

| raMLesS a răspuns (pentru Freya1):

Sa fii perfectionist nu e un defect.

| Dalmore a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu sunt perfectionista si consider asta un defect. Perfectiunea nu exista, e normal si foarte bine sa vrei sa iasa totul cat mai ok posibil, dar cand incep sa te calce pe nervi lucruri banale pentru ca nu se incadreaza in definitia ta pentru perfectiune, deja e o problema.

| Freya1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu am considerat ca a fi perfectionist este un lucru rau pentru ca la mine mi se manifesta mai ciudat.Devine stresant pentru cei din jur sa iti calculezi mereu tot si sa faci planuri la sange.
Eu si cand merg la plimbare in parc am o "schita".Pe unde mergem, cum sa ajungem, cum sa nu mergem mult, pe care strada putem intra, pe ce banci putem sta etc si iti dai seama ca e stresant pentru celalalt care vrea sa se relaxeze.
Iar cu faza cu rea de gura e rau pentru ca sunt cu cei dragi ca in general sunt anxioasa.Si explic un lucru de 14 000 de ori chiar daca omul nu vrea si il toc pana vad eu ca pricepe ce vorbesc.Si din nou iar nu cred ca e placut si normal, ca as putea sa renunt si sa spun "treaba ta".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dalmore):

Problema e ca esti inteligenta peste medie, de aia. Astia mai grei de cap nu isi fac astfel de probleme.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Freya1):

Perfectionismul nu o sa iti treaca, probabil o sa incepi sa mai lasi sa treaca uneori, odata cu varsta. La fel cu a fi rau de gura. Eu unul m-am saturat sa dau sfaturi bune unor debili care nu le urmeaza apoi imi dau intr-un final dreptate. Sfaturi care de multe ori ar trebui tarifate cu bani seriosi ca servicii de consultanta.

| Freya1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La faza cu "totul perfect" ma cer adesea cu cei din jur pentru ca de foarte multe ori planuim chestii ce pentru ei nu sunt importante si le amana, sau se razgandesc si iti dai seama cum ma manifest eu ca si perfectionista dupa ce am stat ore, zile, saptamani sa planuiesc de-a amanuntul tot laughing.
Iara cu faza ca sunt rea de gura da, si eu m-am saturat sa vorbesc si sa nu ma auda nimeni dar cu timpul probabil ca am sa renunt sa ma chinui sa fac prostii sa se destepte.

| Frank51 a răspuns:

Nu am nici-un talent, calitati foarte putine. Un defect care e in acelasi timp si o calitate, ar fi bunatatea, rabdarea, perseverenta, pe care le am dar nu sunt mandru de ele, pentru ca de cele mai multe ori nu m-au ajutat.

| Dalmore a răspuns:

Talent am doar pentru scris.
Calitati: autodidacta, independenta, foarte bine organizata, extrem de loiala si sincera, empatica, am o intuitie foarte puternica si sunt creativa.
Defecte: sunt nerabdatoare, impulsiva si ma plictisesc repede, vreau sa fac foarte multe lucruri si ma bag in 100 de proiecte deodata si mereu sfarsesc prin a avea 0 timp liber si a nu dormi noptile de agitatie. Cred ca sunt workaholica.

| CleanHeart a răspuns:

Defecte - putin introvertita, nehotarata si retrasa( asta cu persoanele pe care le cunosc putin) tocmai de asta nu am fost suportata in unele colective dar cu prietenii devin o nebuna fara 3 tigle pe casa si alte 1000 dar nu le mai scriu.

Talente. Pianul, scrisul si glume proaste mai e dansul dar nu.l pot incadra aici, ultima data cand am dansat m.o facut cineva gaina beata eu dansez fain. cum.
Calitati - mi.e lene dar in orice caz imi place sa vad oamenii
fericiti, zambetul mi se pare cel mai frumos lucru.

| Dalmore a răspuns (pentru CleanHeart):

Introvertismul nu e un defect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinica, impulsiva, imaginatie sadica, cica si incapatanata, ar zice unii, dar eu nu cred ...numai cuvinte laudative la adresa mea. laughing Sunt destul de persuasiva cand mi se pune pata ca cineva sa faca sau sa nu faca ceva, e talent, no? Daca ala nu se pune mai am jumatate de talent, ala de a strica orice lucru pe care pun mana in cateva secunde, cealalta jumatate de merit i se datoreaza gravitatiei, multumiri ei.

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Imaginație sadică... Raawr?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

•Calități: perfecționista, curată, înțelegătoare, (nu stiu daca e calitate dar eu când spun " NU!" a pai sa știți ca nu rămâne!), ma las convinsa greu/nu pot fi prostita prea usor, stiu sa adun si sa păstrez un ban al meu, iubitoare, bună la suflet, deșteaptă si cam atât cred
•Talente: pictura, dansul, cântatul cu vocea, scrisul(asta ma pasionează pana in măduva oaselor), pot face stand-up, le am cu moda, de mica cos haine pentru ursuleți si păpuși, as putea fi psiholog sau psihiatru(a doua mea mare pasiune), am abilitați de spion/detectiv, pot fi o buna actriță( a treia mea mare pasiune) si le am in ale legii si dreptății. Toți îmi spun ca mi s-ar potrivi foarte bine meseria de avocata.
•Defecte: timidă/introvertita, nasul..., neîndemânatică mai mult sau mai puțin, altceva sincer nu îmi vine in minte.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, you' re hired!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa enervez oamenii. E o calitate dar si un defect.

| Unravel a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate nu e nici una, nici alta.
E doar ce te face pe tine ratat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unravel):

Si pe tine unul si mai mare avand in vedere ca ma tot bagi in seama. Einstein.

| Unravel a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai da, pe pretextul "cine zice ala e".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unravel):

Nu, Einstein. Nici eu nu o suport pe vegana dar nu e ca ma duc sa ii dau nefolositor la fiecare post sau sa ma bag aiurea cu ea in seama. Pe cand tu, numai asta faci. De 7 luni in coa. De asta esti unul. Daca ai uitat ce, vezi mai sus.

| Unravel a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica tu care te bagi aiurea in seama peste tot pe site ma reclami pe mine ca iti semnalez fix acest lucru? big grin
Tu poti sa-mi dai ignore daca vrei, dar ghinion, nu merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unravel):

Again, Einstein. Eu nu fac asta specific cu tine, sau coci, sau noname, sau donna, sau altii care nu ii suport. Pe cand tu...
Ce rezolva un ignore? Eu nu sunt tu sa fac asa ceva, Si dupa sa cersesc stop ignore, exact cum ai facut tu. Eu nu sunt tu.

| Unravel a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ma refer ca oricum nu poti sa-mi dai mie ignore laughing Si daca ai vrea. M-am gandit sa recurg si eu la bug-ul asta ca sa nu scape spammeri alde Ray sau AvalohAlyn de mine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unravel):

Da, da. Esti mare hacker acum.

| Unravel a răspuns (pentru anonim_4396):

De mai demult.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt simpatica.

| vjr1979 a răspuns:

Nehotararea si lipsa de prevedere si organizare, uneori. La talente, nu comentez. happy

| PreaDistinsul a răspuns:

Calitati si talente nu am. Cel mai mare defect, nu stiu sa comunic cu oamenii.