| 愛日本 a întrebat:

Ce caracter e mai tare la Metin2? Sura Ninja Razboinic sau Shaman?big grin

Răspuns Câştigător
| Ninja7Q a răspuns:

Salut! Nimic nu stiti ba. Toate caracterele sunt facute in cat sa fie egale toate. De exemplu un ninja si un razboinic sa zicem de level 30, cu iteme identice, sunt egali. La o lupta pvp castiga cel care are o valoare de atac mai rapida. La fel si la celelalte combinatii. La Player vs Monster (PVM) conteaza foarte mult, ca la Razboinic sa ai plusat mai mult pe atac, Ninja atac-aparare-PV, la Sura mai mult aparare si la Shaman depinde mult de magii. Totusi, multi cred ca Razboinicul e cel mai bun. Razboinicul e o prostie! Sunt cele mai scumpe iteme, care nu au sens, si unele sunt si praf :@. Eu acum sunt war (Razboinic), dar imi doresc foarte mult sa ma fac Ninja sau Shaman. E naspa ca toti se lasa indusi in eroare de marea "popularitate a war-ului". A da, si mult conteaza accesoriile. Multi, au de exemplu un war, cu cercei 500 pv si 1k pv, sa zicem o bratara. Are o armura +9, sa zicem. Se face shaman, isi ia o armura +9, si zice ca il omoara repede. Da el nu realizeaza, probabil fiind incepator, ca pe war are accesorii :@. Asa deci si prin urmare, e decizia ta. Nu uita, toate caracterele sunt facute in asa fel in cat sa fie egale. Depinde de TINE cum ti-l moderezi. Daca vrei iteme bune pe oricare caracter, fa-te level 30, fa profit din pesti (vinzi pesti, sau skoici din pesti, sau perle din skoici) sau din minerit. Fa vreo 50kk sa ai bani de buzunar, du-te si ia-ti accesorii cu PV, o arma bunicica, o armura buna, si daca tu esti shaman, poti bate un sura cu diferenta de 10 levele mai inalte decat tine, el avand doar arma +9 si armura +9, si accesorii praf. Asa ca fiecare are cateva calitati si cateva defecte. Am vazut pe unu ca a zis parca asa:
CITEZ: Clar ca ninja fata e mai bun.
Doamne laughing). Nu conteaza daca e fata sau baiat. laughing). Oricum metinu e plin de razboinici care vor doar arme si armuri +9 pentru stralucire laughing. Ma rog, asta e raspunsul oficial al Metin2Ro. Pe metine private e cu totul diferit. Oficia, cel mai bun caracter (pe metine private) este shamanul.

9 răspunsuri:
| XxDyaxX a răspuns:

Am jucat si eu putin.big grin
Cel mai mult mi-a placut shamana!:XImi luam toate armurile si le asortam cu evantaielelaughing
E elaganta si cutebatting eyelashes
Am avut si o Ninja.Cred ca a fost singurul caracter care chiar imi facea placere sa joc pe ellaughing
Sura nu imi place, decat la baietihappy
Razboinic.Ne.
Asta e parerea mea.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sura asta e parerea mea. are armurile cele mai tari si arata si bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sura bm sau saman healer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar e fata ninja e cea mai draguta dintre toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa fata ninja mai e shamanca si razboinica suroaica e ingrozitoare cu mana aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sura in dueluri ii rupe pe toti.
Imi place razboinicu creste repede dar in dueluri e slabut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboinic,sura,ninja

| luka1997 a răspuns:

La dueluri cel mai bun e sura pe magie neagra dar la crescut e varza eu cred ca cel mai bun si la crescut si la dueluri e razboinicul samani sunt cautati doar pentru buff-ul lor de ninja nu stiu ce sa zic e bun la lure multi se fac ninja pentru ca pot face lure si sa creasca dar la lv mare nu mai tine fiindca ninja are atacul foarte slab