| ionica56 a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa citesc care sa o gasesc la biblioteca scolii?batting eyelashes
As dori una captivanta! Nu basme sau.altele! Daca se poate de dragoste sau una trista! Si sa mi`o poata da! Ms.

5 răspunsuri:
| me a răspuns:

Orice carte de agatha christie.Este imposibil sa nu aiba ceva. Zece negrii mititei, Crima din orient express, orice.Toate cartile ei sunt bune.Sunt romane politiste, sunt captivante.
lectura placuta!

| aquila_4553 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7, Doamna Bovary(e mai grea cartea si se face si in liceu)Enigma Otiliei, Romanul adolescentului miop, etc.

| wastingmytime a răspuns:

Invitatie la vals_Mihail Drumes
Femeia in alb, dar nu mai sti de cine e scrisa.chiar sunt frumoase astea

| kathyangel a răspuns:

Pai ar putea sa fie Fascinatie, sau o carete cu un fluture verde sau ceva de genu, numi aduc aminte cu se numea
dar stiu ca ii de genu ce vrei u
sper ca te-am ajutat intrum fel
laughing

| flavius619 a răspuns:

Este la blibioteca scholi colt alb, mizerabili si mai multe dar daca chiar vrei sa o intrebi pe bibliotecara ca ea te poate ajuta mai mult decit noi