| Helia a întrebat:

Ce carte mai bine sa citeasca un adolescent. de 12-14 ani..ca sal rupa de la compiuter?

Răspuns Câştigător
| Natiiiiiii a răspuns:

Acum depinde si de gusturi eu as recomanda :
Romanul adolescentului miop de M. Eliade
Invitatie la vals de M. Drumes

2 răspunsuri:
| corodidenisa a răspuns:

Poti sa citesti romane politiste, romane de dragoste etc. Sunt tot felu de cartii interesante esentialul este sa gasesti una pe gustul tau care sati placa.

| Găbițaaa a răspuns:

Da! Invitație la vals e nemaipomenită. Însă la 12 ani nu prea poate fi înțeleasă așa cum trebuie.
Eu recomand Moromeții, Hania de Sienkievich, La Medeleni, Singur pe lume- Hector Malot,. Sunt cărți frumoase și iti vor fii cânda și utile că le ai deja citite :*
Dar daca vrei ceva mai captivant poti citi Harry Potter, Jurnalul Vampirilor, Tara Duncan (magie), Secretul fetelor de pe strada caramel. Sper sa-ti placa:*. Fundă?