| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti ati citit si le recomandati si celorlalti?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Patul lui Procust de Camil Petrescu
Chiparosul trist de Agatha Christie
Limita Singuratatii de Nicolae Boghian
Mostenitorii Focului de Herbertzand
Am citit doar 14 carti in vacanta asta, sau poate cateva in plus, dar pe astea le recomand, si urmeaza sa citesc:
1. Cenusa din Ornic de Dumitru Popescu
2. Grindina de Nicolae Tic
3. Pe urmele lui Nicolae Filimon de Constantin Mateescu
Ce as mai recomanda ar fi Enigma Otiliei, care este foarte buna, si cartile scrise de Andrzej Sapkowski desii nu stiu daca le-ar gasi cineva online in romana, sau unde sa le cumpere.

3 răspunsuri:
| Alexax3Alle a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, întaia noapte de război happy [roman]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Zece negri mititei" - Agatha Christie.
"Maitreyi" - Mircea Eliade.
"In fata steagului" - Jules Verne.

| Ghaolia a răspuns:

Evil Dead - Cartea Mortilor...
Daca esti mai sadica...i iti plac povestile mai infricosetoare.winking