| Grimalkin a întrebat:

Ce carti bune stiti?
Nu conteaza genul, orice carti sunt bine venite. De preferinta, asemanatoare cu Ciuleandra, La Medeleni, Pe culmile disperarii, Ingerul a strigat big grin
multumeeesc :*

Am 15 ani, trec a 9a happy

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Iti recomand Hector Malot-Singur pe lume. Este o poveste interesanta a unui orfan.

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Citeste seria Vampirii Sudului :X (Morti pana la apus, Moartea la Dallas, Clubul mortilor, Moarta pentru toti, Mort de-a binelea, Categoric moarta, Morti cu totii, Mai rau decat moartea, Mort si-ngropat) Charlaine Harris e obsedata de moarte is niste romane pentru adolescebnti fenomenale

| Mihaela_3488 a răspuns:

Buna. Si eu trec in clasa a IX-a. Uite cateva titluri care mi-au placut cu adevarat:
Sallinger- De veghe in lanul de secara
Cecelia Ahern- Suflete pereche
Punte spre Terabithia
Panza lui Charlotte
Mircea Eliade- Maitreyi
Mircea Eliade- Noapte de Sanzaiene
Vampiratii

| Lavu a răspuns:

Goosebums sunt 16 volume traduse in romana... in engleza sunt 72big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea Eliade-Lumina ce se stinge...
Mihail Drumes-Scrisoare de dragoste
Mihail Drumes-Invitatie la vals
Mihail Drumes-Elevul Dima dintr-a saptea
Ionel Teodoreanu-La Medeleni
Ionel Teodoreanu-Lorelei
Mircea Eliade-Romanul adolescentului miop
Liviu Rebreanu- Padurea spanzuratilor